Hyvinkään paikallissarja 2018-2019

Syksyllä pelattavan alkusarjan jälkeen puolet joukkueista(8) pelaavat ylemmässä loppusarjassa. Loput joukkueet ja mahdolliset uudet joukkueet pelaavat alemmassa loppusarjassa. Alkusarjan ottelut seuraavat mukana loppusarjaan. Sarjassa on käytössä viiden kiven suojasääntö.
Tasapisteissä sijoituksen määrää keskinäiset ottelut. Tarvittaessa pelataan uusintaottelu.
Keväällä ylemmän loppusarjan ykkönen suoraan finaaliin. Kakkonen ja kolmonen pelaavat välierän.

Hyvinkään paikallissarja - Ylempi loppusarja
JoukkuePelitVoitotTasap.HäviötPist.
G - Fiina22190338
H - HRT XO22171435
M - Team HiroShima22161533
K - HRT VIX22141729
I - Fipa22113825
B - Kivilaatikko-SB221111023
F - Mc Fox221001220
L - Viikate22811317
Hyvinkään paikallissarja - Alempi loppusarja
JoukkuePelitVoitotTasap.HäviötPist.
D - Aleksis Kivet221011121
O - Stonesin Veljet221011121
C - Jääkausi22921120
N - DGH22801416
E - Kojootit22721316
A - Hupaajat22551215
P - Willi II22541314
Q - KMKMK2241179
Alkusarja
JoukkuePelitVoitotTasap.HäviötPist.
M - Team HiroShima15121225
H - HRT XO15121225
G - Fiina15120324
K - HRT VIX15101421
I - Fipa1592420
B - Kivilaatikko-SB1591519
F - Mc Fox1580716
L - Viikate1570814
D - Aleksis Kivet1570814
C - Jääkausi1561813
N - DGH15501010
P - Willi II153399
O - Stonesin Veljet1541109
A - Hupaajat152498
E - Kojootit1532108
Q - KMKMK1521125