Hyvinkään paikallissarja 2018-2019

Syksyllä pelattavan alkusarjan jälkeen puolet joukkueista(8) pelaavat ylemmässä loppusarjassa. Loput joukkueet ja mahdolliset uudet joukkueet pelaavat alemmassa loppusarjassa. Alkusarjan ottelut seuraavat mukana loppusarjaan. Sarjassa on käytössä viiden kiven suojasääntö.
Tasapisteissä sijoituksen määrää keskinäiset ottelut. Tarvittaessa pelataan uusintaottelu.
Keväällä ylemmän loppusarjan ykkönen suoraan finaaliin. Kakkonen ja kolmonen pelaavat välierän.

Hyvinkään paikallissarja - Ylempi loppusarja
JoukkuePelitVoitotTasap.HäviötPist.
G - Fiina17140328
M - Team HiroShima16131227
H - HRT XO15121225
K - HRT VIX16101521
B - Kivilaatikko-SB17101621
I - Fipa1692520
F - Mc Fox1580716
L - Viikate1670914
Hyvinkään paikallissarja - Alempi loppusarja
JoukkuePelitVoitotTasap.HäviötPist.
C - Jääkausi1671815
D - Aleksis Kivet1670914
N - DGH17601112
O - Stonesin Veljet16511011
A - Hupaajat17341010
E - Kojootit16421010
P - Willi II1633109
Q - KMKMK1621135
Alkusarja
JoukkuePelitVoitotTasap.HäviötPist.
M - Team HiroShima15121225
H - HRT XO15121225
G - Fiina15120324
K - HRT VIX15101421
I - Fipa1592420
B - Kivilaatikko-SB1591519
F - Mc Fox1580716
L - Viikate1570814
D - Aleksis Kivet1570814
C - Jääkausi1561813
N - DGH15501010
P - Willi II153399
O - Stonesin Veljet1541109
A - Hupaajat152498
E - Kojootit1532108
Q - KMKMK1521125