Paikallissarjat

CHCC puulaakisarja
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2017-2018 Paikallissarja Pihtilät Pihtilä, Pertti
2014-2015 Jatkosarja Kivikopla Kalpamaa, Mika
2013-2014 Mestaruussarja RiTu Lahtinen,Miikka
Hyvinkään paikallissarja
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2018-2019 Mestaruussarja Fiina Arola, Olli Halonen, Harry - Kuosmanen, Paavo - Mellberg, Kai - Tuomi, Ilkka
2017-2018 Mestaruussarja Hard Rock Team XO Mikkonen, Jouni Ikonen, Joni - Ilvonen, Kimmo - Kiiskinen, Kalle - Petäjä, Jari - Piilo, Perttu - Sullanmaa, Jani
2016-2017 Mestaruussarja Eurocks Kiiskinen, Kalle Kuosmanen, Paavo - Pekaristo, Juha - Piilo, Perttu - Piilo, Sanna - Salo, Teemu - Savonen, Jukka - Uusipaavalniemi, Jussi
2015-2016 Mestaruussarja Eurocks Kiiskinen, Kalle Kuosmanen, Paavo - Pekaristo, Juha - Salo, Teemu - Uusipaavalniemi, Jussi - Savonen, Jukka - Mäkelä, Mika
2014-2015 Kevätkierros StonesinVeljet Ruottu, Ari-Matti Orrainen, Olli - Ruottu, Marko - Ruottu, Paavo - Kolmonen, Risto - Kouvo, Pekka
2013-2014 Mestaruussarja Eurocks Kiiskinen, Kalle Kuosmanen, Paavo - Pekaristo, Juha - Salo, Teemu - Uusipaavalniemi, Jussi - Piilo, Perttu - Savonen, Jukka - Rouvinen, Jari
2013-2014 Alempi loppusarja Ikämiehet Nummila, Mauno Heinonen, Juhani - Ryökäs, Kari - Salonen, Martti K. - Vähäla, Veli-Pekka
2012-2013 Mestaruussarja Eurocks Kiiskinen, Kalle Uusipaavalniemi, Jussi - Pekaristo, Juha - Piilo, Perttu - Salo, Teemu - Kuosmanen, Paavo - Mäkelä, Wille
2012-2013 II-divisioona Fipa Jokinen, Jouni Hämäläinen, Markku - Kähärä, Jari - Niemi, Ville Heinonen, Juhani
2011-2012 Mestaruussarja Ucc.Elit Kauste, Timo Franssila, Yrjö - Venäläinen, Jorma - Pahl, Kai - Kupari, Karri - Malinen, Seppo
2011-2012 II-divisioona Kiveksenpoistajat Hirsimaa, Vesa - Juntunen, Petri - Kivisilta, Jussi - Salomäki, Heikki
2010-2011 Mestaruussarja Eurocks Salo, Teemu Kiiskinen, Kalle - Kuosmanen, Paavo - Uusipaavalniemi, Jussi - Arminen, Miska - Pekaristo, Juha - Piilo, Perttu
2010-2011 II-divisioona Fiina Curling Arola, Olli Halonen, Harry - Mellberg, Kai - Mikkonen, Kari - Vanhanen, Timo
2009-2010 Mestaruussarja Eurocks Kuosmanen, Paavo Arminen, Miska - Kiiskinen, Kalle - Kuosmanen, Paavo - Pekaristo, Juha - Piilo, Perttu - Salo, Teemu - Uusipaavalniemi, Jussi
2008-2009 Mestaruussarja Eurocks Uusipaavalniemi, Jussi Kiiskinen, Kalle - Salo, Teemu - Pekaristo, Juha - Kuosmanen, Paavo - Arminen, Miska
2008-2009 II-divisioona Kamelit Sipola, Iiro Ylhäinen, Toni - Ainola, Oskar - Sinisalo, Esko
2008-2009 III-divisioona Vesipojat Pasanen, Risto Hämäläinen, Kari - Järviluoma, Mika - Allonen, Pekka - Kaijansinkko, Kari
2007-2008 Mestaruussarja Ice Cubes Orrainen, Olli Kauste, Aku - Träskelin, Tony - Orrainen, Antti - Kauste, Okko - Tähtinen, Tero
2007-2008 II-divisioona Karvaranteet Perälä, Paavo Tamminen, Timi - Salmi, Matias
2007-2008 III-divisioona Snowflakes Vallinkivi, Laura Honkavaara, Jenni - Sullanmaa, Jenni - Sullanmaa, Milja
Itä-Suomen curlingsarja
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2019-2020 Paikallissarja Hammerparty Hakanpää, Hermanni Kinnunen, Valtteri - Nihtinen, Lasse - Tiainen, Juho - Virtaala, Juuso
2018-2019 Paikallissarja Lahti CC Hakala, Reijo Hanhisuanto, Seppo - Issakainen, Jari - Jokinen, Kari - Järvinen, Kari HT - Mykkänen, Antti - Nissinen, Seppo - Toivonen, Jukka Toivonen, Jukka
2017-2018 Paikallissarja Lahti CC Hakala, Reijo Issakainen, Jari - Jokinen, Kari - Järvinen, Kari HT - Kylliö, Jyrki - Mykkänen, Antti - Nissinen, Seppo - Oksanen, Taru - Toivonen, Jukka
2016-2017 Paikallissarja Joensuu2 Keränen, Kari Kärkkäinen, Vesa - Kärkkäinen, Ville - Lemettinen, Jaakko - Malinen, Mika - Pieviläinen, Raimo - Saastamoinen, Mikko - Sorsa, Ari
Joensuun paikallissarja
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2019-2020 Mestaruussarja CC Takapesä Hakanpää, Hermanni Kinnunen, Valtteri - Nihtinen, Lasse - Tiainen, Juho
2019-2020 I-divisioona Lantepaaterot Björn, Ismo Fritsch, Matti - Hämäläinen, Tuomo - Järvinen, Sini - Lehto, Esko - Miina, Saija
2018-2019 Mestaruussarja 5K Saastamoinen, Mikko Kärkkäinen, Ville - Pieviläinen, Raimo - Sorsa, Ari
2018-2019 I-divisioona Norssin Kurlaajat Rantala, Seppo Hakulinen, Harri - Haveri, Tarja - Paavilainen, Juha
2017-2018 I-divisioona Semiprå Malinen, Jaana Kuivalainen, Jani - Kuivalainen, Taina - Malinen, Moona - Silvennoinen, Matti - Toivanen, Aila
2017-2018 Mestaruussarja Alboys Keränen, Kari Kärkkäinen, Vesa - Lemettinen, Jaakko - Malinen, Mika - Miettinen, Jouni - Pieviläinen, Raimo
2016-2017 Mestaruussarja Rillanders Tahvanainen, Tero Eronen, Immo - Hinkkanen, Mikko - Ikonen, Mikko - Korpela, Tuomas - Pietilä, Arttu
2016-2017 I-divisioona Lantepaaterot Björn, Ismo - Fritsch, Matti - Hämäläinen, Tuomo - Lehto, Esko - Libba, Ester - Miina, Saija - Nissinen, Seppo J
2015-2016 I-divisioona Manpower Tuononen, Ilpo Eskelinen, Eelis - Hämäläinen, Ville - Kettunen, Timo - Leppänen, Pekka Juhani
2015-2016 Mestaruussarja Alboys Keränen, Kari Kärkkäinen, Vesa - Lemettinen, Jaakko - Malinen, Mika - Pieviläinen, Raimo - Pitko, Ari
2014-2015 Mestaruussarja Rillanders Tahvanainen, Tero Hinkkanen, Mikko - Eronen, Immo - Pietilä, Arttu - Korpela, Tuomas - Sivonen, Jaakko - Ikonen, Mikko - Korhonen, Tomi - Koivuranta, Tarmo
2014-2015 I-divisioona Manpower Leppänen, Pekka Juhani Tuononen, Ilpo - Eskelinen, Eelis - Kettunen, Kalle - Kettunen, Timo
2013-2014 Mestaruussarja Rillanders Eronen, Immo - Harinen, Jussi - Hinkkanen, Mikko - Ikonen, Mikko - Koivuranta, Tarmo - Korhonen, Tomi - Korpela, Tuomas - Pietilä, Arttu - Tahvanainen, Tero
2013-2014 I-divisioona Manpower Hämäläinen, Ville - Kettunen, Kalle - Kettunen, Timo - Leppänen, Pekka - Tuononen, Ilpo
2012-2013 Mestaruussarja 5K Saastamoinen, Mikko Sorsa, Ari - Kärkkäinen, Ville - Myyry, Mikko
2012-2013 I-divisioona Manpower Leppänen, Pekka Tuononen, Ilpo - Virtaniemi, Matti - Kettunen, Timo - Kettunen, Kalle - Kinnunen, Miika - Hämäläinen, Ville
2011-2012 Mestaruussarja 5K Saastamoinen, Mikko Sorsa, Ari - Kärkkäinen, Ville - Laukkanen, Janne - Myyry, Mikko - Ahonen, Janne
2011-2012 I-divisioona Nännimestarit Kupiainen, Jarkko Pirinen, Janne - Liimatta, Janne - Liimatta, Jari
2010-2011 Mestaruussarja 5K Saastamoinen, Mikko Ahonen, Janne - Kärkkäinen, Ville - Laukkanen, Janne - Myyry, Mikko - Sorsa, Ari
2010-2011 I-divisioona Nännimestarit Kupiainen, Jarkko Liimatta, Janne - Liimatta, Jari - Pirinen, Janne
2009-2010 Mestaruussarja 5K Saastamoinen, Mikko Sorsa, Ari - Laukkanen, Janne - Kärkkäinen, Ville - Myyry, Mikko
2009-2010 I-divisioona CCHATJ1 Rinkinen, Anssi Grönholm, Henry - Haapakoski, Tiina - Lehtinen, Juha - Tullinen, Antti - Alanen, Tero
2008-2009 Mestaruussarja Röllit Malinen, Mika Pitko, Ari - Väänänen, Hannu
2008-2009 I-divisioona Nännimestarit Kupiainen, Jarkko Liimatta, Janne - Malinen, Ilari - Papinaho, Antti
2007-2008 Mestaruussarja KK-Team Keränen, Kari Lautanen, Pekka - Kuskelin, Kari - Kiiskinen, Pekka
2007-2008 I-divisioona Lantepaaterot Björn, Ismo Fritsch, Matti - Lehto, Esko - Rizzo, Fulvio - Hämäläinen, Tuomo
Lappi-sarja
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2019-2020 Paikallissarja Kangasniemi Lähteenmäki, Mauri Hokkanen, Hannu - Laitinen, Hannu - Reinikainen, Pasi
2018-2019 Paikallissarja Kangasniemi
2016-2017 Paikallissarja Lahti Hakala, Reijo - Jokinen, Kari - Nissinen, Seppo - Toivonen, Jukka
2015-2016 Paikallissarja CC Lahti Hakala, Reijo - Toivonen, Jukka - Nissinen, Seppo - Issakainen, Jari
2015 Paikallissarja Lahti Hakala, Reijo - Jokinen, Kari - Toivonen, Jukka - Nissinen, Seppo
2012-2013 Paikallissarja Curra I Peisa, Timo Väärälä, Irma - Luoma-Aho, Erkki - Pekkala, Matti - Hanhisuanto, Seppo
2011-2012 Paikallissarja Rovaniemi Kemppainen, Jaakko Aksovaara, Olli - Herva, Jari - Hämäläinen, Tero - Kallionpää, Veikko - Karvinen, Antero - Kotila, Petri - Poikajärvi, Marko - Ruokamo, Miikka - Silen, Pertti Kemppainen, Jaakko
2007-2008 Paikallissarja Kekki
Lohjan paikallissarja
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2013-2014 Paikallissarja Rapakuusikko
2012-2013 Paikallissarja Ucc.Elit Kauste, Timo Malinen, Seppo - Venäläinen, Jorma - Franssila, Yrjö - Kupari, Karri - Pahl, Kai
2011-2012 Paikallissarja CC Kivenpyörittäjät Stenman, Tom Lindeberg, Kaj - Salmikivi, Jari - Närhi, Jyrki - Sadeharju, Antti - Kosonen, Manne
2010-2011 Paikallissarja Kivenpyörittäjät Stenman, Tom Sadeharju, Antti - Lindeberg, Kaj - Rämö, Pekka - Taskinen, Paula
Länsi-Suomen liiga
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2018-2019 Paikallissarja TaCu Laine, Arto Holopainen, Lauri - Lahikainen, Markus - Lehtimäki Jukka - Leppäniemi, Eetu - Niskanen, Aaro - Säntti, Iikko - Toivonen, Rami
2017-2018 Paikallissarja TaCu Lahikainen, Markus Holopainen, Lauri - Laine, Arto - Lehtimäki Jukka - Leppäniemi, Eetu - Männistö, Petri - Säntti, Iikko - Toivonen, Rami
2014-2015 Mestaruussarja Harjavalta I Härkälä, Tapani Kuusholma, Ari - Olshin, Markku - Ahrenberg, Miia - Turto, Jari
2014-2015 I-divisioona Huru-Ukot Loimaa Enberg, Heikki Jaakkola, Risto - Laakso, Arto - Moisio, Timo - Ruotsi, Hannu - Vesterinen, Ilmo
2013-2014 Mestaruussarja Harjavalta I Härkälä, Tapani Kuusholma, Ari - Olshin, Markku - Soikkeli, Jari - Turto, Jari - Ahrenberg, Miia
2013-2014 I-divisioona Huru-ukot/ Loimaa CC Enberg, Heikki Ruotsi, Hannu - Vesterinen, Ilmo - Laakso, Arto - Jaakkola, Risto - Moisio, Timo
2012-2013 Mestaruussarja Slideshow/TaCu Kosonen, Ilari Laine, Arto - Säntti, Iikko - Männistö, Petri - Mäntynen, Heikki - Lahikainen, Markus
2012-2013 I-divisioona Jääveivi/Loimaa Ala-Nissilä, Heikki Karjala, Väinö - Mäkilä, Matti - Raitanen, Reijo - Sillanpää, Pasi Ala-Nissilä, Heikki
2011-2012 Mestaruussarja Huru-ukot / CC Loimaa Lehto, Seppo Enberg, Heikki - Juhasz, Ferenc - Rinne, Jorma - Ruotsi, Hannu - Vesterinen, Ilmo
2011-2012 I-divisioona Rämö / CC Huittinen Rämö, Kimmo Kuronen, Jorma - Nieminen, Liisa - Vuolasaho, Juhani
2010-2011 Mestaruussarja Matarmaa/Loimaa Matarmaa, Mika Pihtilä, Pertti - Pihtilä, Jouko - Merta, Eino
2010-2011 I-divisioona Lindholm/CHCC Lindholm, Jorma Vesamo, Johanna - Kirjonen, Tomi - Toivonen, Mia - Holm, Harri - Keskisarja, Veli-Pekka
2009-2010 Mestaruussarja Matarmaa/Loimaa CC Matarmaa, Mika Merta, Eino - Pihtilä, Jouko - Pihtilä, Pertti
2008-2009 Mestaruussarja Reunanen/Copper Hill CC Reunanen, Anssi Tanila, Henri - Tähtinen, Tero - Lehtonen, Ari - Äikiä, Mika Tähtinen, Tero
2008-2009 I-divisioona Aaltonen/Loimaa CC Juhasz, Ferenc jr Aaltonen, Eeva - Aaltonen, Klaus - Ääri, Oskari
2007-2008 Mestaruussarja Rinne/Loimaa CC Rinne, Jorma
2007-2008 I-divisioona Reunanen/Copper Hill CC
2006-2007 Mestaruussarja Kosonen/LSC Kosonen, Ilari
2006-2007 I-divisioona Kattelus/CC Auranmaa Kattelus, Juho
Oulunkylän hallisarja
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2010-2011 A1-sarja Sex Time Kauste, Aku Jäämies, Pauli - Pitko, Janne - Männynväli, Antti - Koliseva, Erno - Ouni, Leo
2010-2011 A2-sarja Liukumiinat II Harjunpää, Irene Aalberg, Laura - Pihlainen, Katja - Anttila, Marianne - Salonen, Hanna
2010-2011 B-sarja Hurlicurling Nordberg, Päivikki Kauste, Kirsti - Merentie, Tuula - Rissanen, Minna
2009-2010 Mestaruussarja Curlinghalli Uusipaavalniemi, Markku Ikonen, Joni - Hakunti, Kasper - Anttila, Toni - Huolman, Tuomas - Ilvonen, Kimmo
2009-2010 A-sarja Ylämaan Robinit Männynväli, Antti Kaustinen, Markus - Rosilainen, Jyrki - Alarautalammi, Jukka - Honkkila, Juha - Sepperi, Toni - Sullanmaa, Jere
2009-2010 Karsinta OJy I Uusitupa, Jaakko Heikkinen, Ville - Huotari, Markku - Kauppinen, Tiina - Heimonen, Matti - Ojala, Matti
2009-2010 B-sarja MUNANUKET
2008-2009 A1-sarja Curlinghalli Uusipaavalniemi, Markku Hakunti, Kasper - Ikonen, Joni
2008-2009 A2-sarja Ucc.elit Kauste, Timo Pahl, Kai - Venäläinen, Jorma - Malinen, Seppo - Franssila, Yrjö - Kouvo, Pekka
2008-2009 B-sarja Hurlicurling Kauste, Kirsti Nokelainen, Kristiina - Nordberg, Päivikki - Merentie, Tuula - Rissanen, Minna - Suuripää, Tiina
2007-2008 A-sarja Curlinghalli Ilvonen, Kimmo Hakunti, Kasper - Ikonen, Joni - Anttila, Toni - Uusipaavalniemi, Markku
2007-2008 B-sarja OJy III Korhonen, Antti Sutela, Jukkapekka - Kirjavainen, Risto - Männikkö, Sakari - Pietarinen, Seppo
Oulunkylän kevätsarja
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2019 Paikallissarja Team Juhasz
2018 Paikallissarja Team Juhasz
2017 Paikallissarja RyVi
2016 Paikallissarja Suhina Sipilä, Markus Pääjärvi, Juha - Uusitupa, Jaakko - Ojanperä, Janne - Heimonen, Matti
2015 Paikallissarja Suhina Sipilä, Markus Heimonen, Matti - Koliseva, Erno - Uusitupa, Jaakko - Ojanperä, Janne - Pääjärvi, Juha
2014 Paikallissarja Curlinghalli Juhász, Eszter
2013 Paikallissarja Ojy Uusitupa, Jaakko
Oulunkylän syyssarja
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2019 Paikallissarja M-Curling Rissanen, Olli
2018 Paikallissarja M-Curling
2017 Paikallissarja Ryttylän Visa Korhonen, Timo Kokkonen, Kari - Salonen, Pekka - Tammi, Sami - Valkama, Jari
2016 Paikallissarja RyVi Korhonen, Timo
2015 Paikallissarja Curlinghalli Uusipaavalniemi, Markku
2014 Paikallissarja Suhina Sipilä, Markus Uusitupa, Jaakko - Heimonen, Matti - Koliseva, Erno - Sipilä, Nina - Ojanperä, Janne
2013 Paikallissarja Suhina Sipilä, Markus Pääjärvi, Juha - Ojanperä, Janne - Uusitupa, Jaakko - Heimonen, Matti - Sipilä, Nina
2012 Paikallissarja CCDE Juhász, Eszter
Pieksämäen paikallissarja
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2019-2020 Paikallissarja Kilkit
2018-2019 Paikallissarja KGN60
2017-2018 Paikallissarja KGN50
Pohjois-Suomen liiga
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2018-2019 Paikallissarja Roi
Satakunnan yritysliiga
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2018-2019 Paikallissarja Suunnistajat
2017-2018 Paikallissarja Hiittenharju
2015-2016 Paikallissarja Yrittäjät
2013-2014 Paikallissarja Hiittenharju
2012-2013 Sijoitusottelut Hiittenharju
2011-2012 Alkusarja Hiittenharju
2010-2011 Sijoitusottelut Hiittenharju
Turku Doubles
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2020 Paikallissarja Paatonen/Saario Paatonen, Joni - Saario, Juhana
Turun curlingliiga
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2019-2020 Mestaruussarja Team Karhea Aamukurlaus Hiltunen, Joni
2019-2020 I-divisioona CHCC 1
2019-2020 II-divisioona Kierivät Kivet Holm, Arja
2018-2019 I-divisioona Meriaura Sutela, Jukkapekka
2018-2019 Mestaruussarja Lakeuden Lakaisijat Järvinen, Timo
Virtain curlingsarja
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2011-2012 Ylempi loppusarja AC Aalto
2010-2011 Ylempi loppusarja AC Jokela
2009-2010 Ylempi loppusarja SGG Finland Oy