Turnaukset

Epävirallinen Granite-curlingin SM-turnaus
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2009 Turnaus Markus Sipilä, Markus
Finnish Bonspiel
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2019 Turnaus Particurling Sipilä, Markus Immonen, Lotta - Ouni, Leo - Suuripää, Tiina
2018 Finaalit Team HiroShima Lehtomäki, Kalle Hirsimaa, Vesa - Juntunen, Petri - Kivisilta, Jussi
2017 Finaalit Häviävän pienet Sullanmaa, Jani Harjula, Riku - Sinisalo, Esko - Sipola, Iiro
2015 Jatkosarja Pingviinit Uusipaavalniemi, Jussi
2014 Finaalit Team Ylhäinen Ylhäinen, Toni
2013 Alkusarja #MaximumAttack Sullanmaa, Jani Sepperi, Toni - Harjula, Riku - Pakkala, Roni - Sullanmaa, Jere
2012 Alkusarja Rocks´n´Roll Malmi, Anne Malmi, Olavi - Sevon, Teemu - Suuripää, Tiina
2011 Turnaus Hard Rock Team XIV Salo, Teemu Laukkanen, Jari - Mäkelä, Wille - Vanhalakka, Pasi
2010 Turnaus Siegrist (SUI) Siegrist, Manuela Wyss, Janine - Hug, Claudia - Lehmann, Imogen
2009 Turnaus Aku Kausteen Curlingjoukkue Kauste, Aku Hakunti, Kasper - Jäämies, Pauli - Virtanen, Lasse
2008 Turnaus Ilvonen Ilvonen, Kimmo Mandelin, Bettina - Anttila, Toni - Majapuro, Anna
Harjuturnaus
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2016 Turnaus HarjaWalta Kauste, Timo Härkälä, Tapani - Isoviita, Markku - Kuusholma, Ari - Turto, Jari
2015 Turnaus HarjaWalta Kauste, Timo
2012 Turnaus Harju I Härkälä, Tapani Kuusholma, Ari - Olshin, Markku - Isoviita, Markku
Helsinki Open
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2013 Turnaus A.Kauste Kauste, Aku
International Coach Invitational Skins Tournament
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2016 Turnaus Unterberger Unterberger, Andreas Ouni, Leo - Susanj, Robert - Westhagen, Jennifer
Kangasniemen syysturnaus
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2019 Turnaus HRT XL Helenius, Lasse Halonen, Harry - Koivisto, Jussi - Manninen, Petri - Petäjä, Jari Behm, Juha
2018 Turnaus Team Medved Orlov, Alexander Bobrov, Anton - Boyko, Alexander - Melnikov, Dmitri
2017 Turnaus JoCu Team Saastamoinen, Mikko Kärkkäinen, Ville - Sten, Ulla - Virtaala, Elina
2016 Turnaus Hard Rock Team XO Kuosmanen, Paavo Behm, Juha - Koivisto, Jussi - Mäkelä, Wille - Piilo, Perttu
2015 Turnaus HarjaWalta Kauste, Timo Franssila, Yrjö - Turto, Jari - Härkälä, Tapani
2014 Turnaus Goldhammer Keränen, Kari Virtaala, Matti - Pitko, Ari - Lemettinen, Jaakko
2013 Turnaus Trombi Jäntti, Pekka Hämäläinen, Teuvo - Korkalainen, Martti - Sorokin, Reima
2012 Turnaus ADAMANT 1
2011 Turnaus SPB.RU Vakin, Matvei
2010 Turnaus Sex Time Jäämies, Pauli Ouni, Leo - Kauste, Aku - Koliseva, Erno
2009 Turnaus Aku Kauste Kauste, Aku Jäämies, Pauli - Tuominen, Ville - Ouni, Leo
2008 Turnaus Joensuun Seniorit Virtaala, Matti
2007 Turnaus Ikämiehet Nummila, Mauno
Kevään Poroturnajaiset
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2020 Turnaus CURALLA Toivonen, Jukka Hanhisuanto, Seppo - Jokinen, Kari Hanhisuanto, Seppo
2019 Turnaus CurRa I Näyhä, Olli Laurila, Mauno - Niskavaara, Jouko - Pelttari, Urpo
2018 Turnaus CurRa II Koskimies, Ritva - Kylmäluoma, Senja - Markkanen, Saara - Niskavaara Ville - Torvinen, Juha
2017 Turnaus Kaalimadot Manninen, Oiva Siitari, Hannu - Suuronen, Marjo - Tuppurainen, Sirpa
2016 Turnaus Skellefteå Oldboys
2014 Turnaus NAHK
2013 Turnaus team kangasniemi Manninen, Oiva Hämäläinen, Riitta-Liisa - Tanttu, Pentti - Siitari, Hannu
2012 Turnaus Rynkän Rapipäät Hanhisuanto, Seppo Pekkala, Matti - Petäjäjärvi, Esa - Petäjäjärvi, Keijo
Kisakallio Cup
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2020 Turnaus KOR
2019 Turnaus NOR
2018 Turnaus Norway
2017 Turnaus USA
Lakeuden puulaakiturnaus
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2014 Turnaus Härdelli Jokela, Aki - Jokela, Alpo
2013 Turnaus Team Jokela Jokela, Aki
2012 Jatkosarja Tervasmäen Nollapäät Jokela, Aki Siirilä, Mikko
2012 Turnaus Härdelli Jokela, Aki Jokela, Aki
2011 Alkusarja AC Jokela Jokela, Aki Ala-Louesniemi, Ari - Jokela, Alpo - Lahti, Erkki - Ristolainen, Sami
2011 Turnaus SGG Finland 1 Jokela, Aki Ala-Louesniemi, Ari - Jokela, Aki - Lahti, Erkki - Ristolainen, Sami
Leppävirran kesäturnaus
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2019 Turnaus Team Zaets Zaets, Dmytro Tsarevych, Liliia - Yakovlev, Vova
2018 Turnaus Team Medved Orlov, Alexander Bobrov, Anton - Boyko, Alexander - Kolobuhov, Pavel
2017 Turnaus Team Medved Orlov, Alexander Boyko, Alexander - Kolobuhov, Pavel
2016 Turnaus CCL 1 Hakala, Reijo Jokinen, Kari - Mykkänen, Antti - Nissinen, Seppo - Toivonen, Jukka Toivonen, Jukka
2015 Turnaus CC Loimaa
2013 Turnaus VHCC Rissanen, Olli
2012 Turnaus Team Medved Orlov, Alexander
2011 Turnaus Team Bobrov Bobrov, Anton Boyko, Alexander - Vorobyev, Victor - Yakovlev, Eduard
2010 Turnaus After Fifty Keränen, Kari Pitko, Ari - Kuskelin, Kari - Lemettinen, Jaakko
2006 Turnaus Perkiö Perkiö, Lauri Sundholm, Antti - Riikonen, Jouko - Stark, Seppo - Venäläinen, Jorma
Loimaa Country Curling
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2013 Ylempi loppusarja Curlinglasse Perkiö, Lauri Riikonen, Jouko - Syrjä, Matti - Ruottu, Paavo
2011 Turnaus TOM 70, EST Lill, Harri Lill, Toomas - Lill, Erkki - Lill, Martin
2010 Turnaus Ucc.Elit Kauste, Timo Heinonen, Juhani - Venäläinen, Jorma - Franssila, Yrjö
2009 Turnaus Ucc.Elit Kauste, Timo Malmi, Olavi - Venäläinen, Jorma - Franssila, Yrjö
2008 Turnaus VHCC Rissanen Rissanen, Olli Wist, Kai - Saarinen, Seppo - Kallunki, Sami
2007 Turnaus Kauste Kauste, Aku Träskelin, Tony - Orrainen, Olli - Orrainen, Antti
2006 Turnaus Team Nyberg Nyberg, Mats Hägglund, Hans-Erik - Rosendahl, Björn - Söderström, Hans
2005 Turnaus Mummofutis Harjula, Riku Sullanmaa, Jere - Orrainen, Lauri - Tähtinen, Tero
2003 Turnaus Mummofutis Harjula, Riku Knuutinen, Jussi - Pakkala, Roni
2002 Turnaus Eurocks Piilo, Perttu Kiiskinen, Kalle - Salo, Teemu - Kuosmanen, Paavo - Pekaristo, Juha
2001 Turnaus Eurocks Piilo, Perttu Kiiskinen, Kalle - Salo, Teemu - Kuosmanen, Paavo - Pekaristo, Juha
2000 Turnaus Unacurlers Honkkila, Juha Bossart, Klaus - Tuohela, Jyrki - Kosonen, Mika - Sievänen, Olli
PAF Masters
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2017 Turnaus Kim Kim, EunJung Kim, ChoHi - Kim, KyeongAe - Kim, SeonYeong - Kim, YeongMi
Poroturnajaiset
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2015 Turnaus KILKIT Jäntti, Pekka Tinakari, Antti - Korkalainen, Martti - Hämäläinen, Teuvo
2012 Turnaus VHCC Rissanen, Olli Kallunki, Sami - Sepperi, Toni - Heimonen, Matti Ryan, Pat
2011 Turnaus Rock'n'Roll Malmi, Anne Malmi, Olavi - Malmi, Niklas - Sevon, Teemu
2008 Turnaus Presidentin Miehet Rissanen, Olli Venäläinen, Jorma - Kallunki, Sami - Kauste, Timo
SM-cup
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2009 Turnaus Kauste Kauste, Aku Koliseva, Erno - Pitko, Janne - Jäämies, Pauli
2008 Turnaus A. Kauste Kauste, Aku Jäämies, Pauli - Koliseva, Erno - Pitko, Janne
2007 Miehet O. Rissanen Rissanen, Olli Saarinen, Seppo - Kallunki, Sami - Wist, Kai
2007 Naiset A. Malmi Malmi, Anne Autio, Tuire - Kontkanen, Katri - Auvinen, Sari
2006 Miehet R. Harjula Harjula, Riku Orrainen, Olli - Sullanmaa, Jere - Pakkala, Roni
2005 Miehet M. Malinen Malinen, Mika
2005 Naiset Vogt Vogt, Ellen Pihlainen, Katja - Louhikallio, Tiina - Autio, Tuire
2004 Miehet M. Malinen Malinen, Mika Kuskelin, Kari - Pitko, Ari
2004 Naiset Kähkönen Kähkönen, Aino Kaijala, Mirja - Keinonen, Eila - Olkkonen, Anne - Tuppurainen, Sirpa
2003 Miehet M. Uusipaavalniemi Uusipaavalniemi, Markku Kiiskinen, Kalle - Kauste, Aku - Salo, Teemu - Träskelin, Tony
2002 Miehet P. Piilo Piilo, Perttu Salo, Teemu - Kuosmanen, Paavo - Kiiskinen, Kalle - Pekaristo, Juha
2002 Naiset T. Kautonen Julkunen, Tiina (os. Kautonen) Soikkeli, Minna - Tsutsunen, Laura (os. Franssila)
2001 Miehet P. Piilo Piilo, Perttu Salo, Teemu - Kuosmanen, Paavo - Kiiskinen, Kalle - Pekaristo, Juha
2001 Naiset J. Jokela Häkkinen, Jaana Pöllänen, Nina - Tsutsunen, Laura (os. Franssila) - Julkunen, Tiina (os. Kautonen) - Soikkeli, Minna
2000 Miehet J. Aro Aro, Jori Poikolainen, Marko
2000 Naiset M. Malinen Soikkeli, Minna Helvelahti, Satu - Kontkanen, Katri - Laakkonen, Sari
1999 Miehet W. Mäkelä Mäkelä, Wille Häti, Tommi - Laukkanen, Jari - Lind, Raimo
1999 Naiset A. Eerikäinen Malmi, Anne Häkkinen, Jaana - Laurikka, os.Hämäläinen, Jaana - Tsutsunen, Laura (os. Franssila) - Julkunen, Tiina (os. Kautonen)
Suomen Cup
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2018 Turnaus Hiittenharju Curling Turto, Miia Härkälä, Tapani - Olshin, Markku - Turto, Jari
2013 Turnaus CCDE Ikonen, Joni Ilvonen, Kimmo - Anttila, Toni - Sullanmaa, Jenni - Juhász, Eszter - Autio, Tuire - Uusipaavalniemi, Jesse
2011 Sijoitusottelut Sex Time Kauste, Aku Jäämies, Pauli - Pitko, Janne - Koliseva, Erno - Ouni, Leo
Turku Doubles
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2018 Turnaus Turto / Turto Turto, Jari - Turto, Miia
Turku Open
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2018 Turnaus Kivikopla Kalpamaa, Mika
2017 Turnaus Sipilä Sipilä, Markus Pääjärvi, Juha - Suuripää, Tiina - Säntti, Iikko
2013 Mestaruussarja A. Kauste Kauste, Aku Pitko, Janne - Jäämies, Pauli - Ouni, Leo
2013 Turnaus PT Maajoukkue Karjalainen, Markku Hellman, Vesa - Karjalainen, Sari - Aarnikka, Tuomo - Mojtahedi, Mina
2012 Turnaus SexTime Kauste, Aku Jäämies, Pauli - Pitko, Janne - Ouni, Leo
2011 Turnaus Surina Sepperi, Toni Pääjärvi, Juha - Sipilä, Markus - Sullanmaa, Jere
2010 Turnaus Suhina Sipilä, Markus Ojanperä, Janne - Pääjärvi, Juha - Jäämies, Pauli
Uudenvuoden Cup
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2019 Turnaus PiRa Pihtilä, Pertti
Varsinais-Suomen opecurling
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2019 Turnaus Piispanlähde
2018 Turnaus Piispanpesä
2017 Turnaus Naantali Alanko, Tuomas
Vellamo curlingturnaus
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2012 Turnaus Secot Keränen, Kari Virtaala, Elina - Pitko, Ari
World Junior B Curling Championships
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2016 Pojat Russia (m) Eremin, Alexander Gadzhikhanov, Timur - Puzakov, Lev - Solomatin, Dmitry - Goryachev, Daniil Tselousov, Alexey
2016 Tytöt Russia (w) Demkina, Evgeniya Baksheeva, Maria - Kuzmina, Ekaterina - Komarova, Maria - Vasileva, Uliana Kolesnikova, Irina
World Mixed Doubles Curling Championships
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2008 Turnaus Team Switzerland Mueller, Toni - Schori, Irene Schmid, Heinz
World Senior Curling Championships
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2008 Miehet Team Canada (m) Ryan, Pat Wirth, Marv - McLean, Ken - Evans, Millard
2008 Naiset Team Canada (w) Foster, Diane McPherson, Shirley - Kohuch, Shirley - Wilson, Chris
World Wheelchair B Curling Championships
Kausi Sarjataso Joukkueen nimi Kapteeni Pelaajat Valmentaja
2016 Turnaus Finland Karjalainen, Markku Jääskeläinen, Yrjö - Karjalainen, Sari - Leppänen, Vesa - Särösalo, Riitta Kokko, Vesa
2015 Turnaus Norway Lorentsen, Rune Stordahl, Jostein - Syversen, Ole Fredrik - Loechen, Sissel - Broendbo, Gina Kristin - Dahlman, Peter
2012 Turnaus Norway Lorentsen, Rune Stordahl, Jostein - Loechen, Sissel - Rafdal, Terje - Fagerhoei, Per Andreassen, Per
2011 Turnaus Slovakia Duriš, Radoslav Jakubec, Branislav - Pitoňák, Dušan - Kunkelová, Monika Pitoňák, Frantisek
2010 Turnaus China Wang, Haitao Liu, Wei - Xu, Guangqin - He, Jun - Zhang, Qiang Li, Hongchen