Hallitus & operatiivinen toiminta

Hallituksen tehtävät

Liiton sääntöjen mukaan sen johdosta ja käytännön toiminnasta huolehtii hallitus, jonka toimintaa avustaa liiton palkkaama toiminnanjohtaja.

Hallituksen muodostavat puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja sekä näiden lisäksi vähintään viisi ja enintään kymmenen varsinaista jäsentä, sekä kahdesta viiteen varajäsentä. Kaikki edellä mainitut valitsee liiton syyskokous kahdeksi kalenterivuodeksi kerrallaan syksyllä 2020 hyväksyttyjen uusien toimintasääntöjen mukaisesti.

Hallitus valitsee sihteerin ja rahastonhoitajan, joiden ei tarvitse olla hallituksen jäseniä.

Koko hallitukselle voi lähettää sähköpostia osoitteeseen liitto.hallitus [at] curling.fi.

Hallituksen kokoonpano 2020

Puheenjohtaja:
Jari Turto    0400 590 394    jari.turto [at] gmail.com    

Varapuheenjohtaja:
Olli Rissanen    040 553 1233    olli.rissanen2 [at] gmail.com    

Varsinaiset jäsenet:            
Matias Huhtilainen    040 772 9871    matias.huhtilainen [at] uef.fi    
Lauri Ikävalko    044 5628 549    lauri.ikavalko [at] kisakallio.fi    
Seppo Nissinen    040 510 9033    sjnissinen [at] gmail.com     
Mika Äikiä     050 355 8955    mika.aikia [at] gmail.com    
Jouko Riikonen    040 071 7110    jouko.riikonen [at] hotmail.fi    

Varajäsenet:            
1.Taru Oksanen, sihteeri    040 758 2860    oksanen.taru [at] gmail.com    
2. Arto Laine    045 253 7006    arto.laine [at] outlook.com    
3. Petteri Koskikallio    050 555 7672    pkoskikallio [at] gmail.com    
 

Liiton operatiivisen toiminnan organisointi

Curlingliiton käytännön toimintaa pyörittää hallituksen ohella kolme eri työryhmää, valiokunnat, sekä Curlingliiton palkkaama toiminnanjohtaja ja valmennuspäällikkö.

Työryhmien ja valiokuntien tehtävät on kerätty omalle sivulleen. Työryhmät ja valiokunnat...