Curling-Golf 2013 pelattiin Hill Side Golf & Country Clubilla 28.6.

Julkaisupäivämäärä
Teksti
Jermu Pöllänen

Curling-Golf vuosimallia 2013 pelattiin aurinkoisessa säässä ja hyvässä hengessä kahdenkymmenen pelaajan voimin viime perjantaina Vihdissä, Hill Side Golf & Country Clubin Valley Coursella. Voittajiksi kilpailussa selvisivät Eeva Aaltonen pistebogey-sarjassa ja Timo Kauste scratch-sarjassa. Kisan aikana kerättiin rahaa pyörätuolimaajoukkueen paralympialeiritykseen ja tempauksella saatiinkin kasaan kunnioitettavat 750€!

Tulokset, pistebogey:

SijaNimiSeuraSlopeOutInTulos
1.Aaltonen EevaAlGo24211233
2.Nikkanen JukkaLG9161632
3.Kauste TimoKurk10141832
4.Kauste PetriNGK19151631
5.Kalpamaa MikaAGN8141630
6.Rissanen OlliHGK14141630
7.Lehtovaara EeroLG18141630
8.Pöllänen JermuKuGo18161430
9.Franssila YrjöNGK24171330
10.Lindberg ReijoMeG18131629
11.Rantamäki TomiStLG4161228
12.Ikävalko LauriHSGC21131528
13.Koivisto JussiEeG21151328
14.Enroth RitvaNRG16121527
15.Hätinen RistoMeG24141327
16.Haajanen Olavi 22121426
17.Malinen SeppoJGS2981624
18.Viitanen PäiviNRG19111223
19.Sundell KariPG3061521
20.Kiviranta JouniHyG2461016

Top-3, scratch:

SijaNimiSeuraOutInTulos
1.Kauste TimoKurk444185
2.Kalpamaa MikaAGN434285
3.Nikkanen JukkaLG424385

Lähimmäs lippua: Kalpamaa Mika, 10 m
Pisin Drive: Kauste Timo, 254 m

Kommentit