Curling-Golf 2013 pelattiin Hill Side Golf & Country Clubilla 28.6.

Date
Text credit
Jermu PöllÀnen

Curling-Golf vuosimallia 2013 pelattiin aurinkoisessa sÀÀssĂ€ ja hyvĂ€ssĂ€ hengessĂ€ kahdenkymmenen pelaajan voimin viime perjantaina VihdissĂ€, Hill Side Golf & Country Clubin Valley Coursella. Voittajiksi kilpailussa selvisivĂ€t Eeva Aaltonen pistebogey-sarjassa ja Timo Kauste scratch-sarjassa. Kisan aikana kerĂ€ttiin rahaa pyörĂ€tuolimaajoukkueen paralympialeiritykseen ja tempauksella saatiinkin kasaan kunnioitettavat 750€!

Tulokset, pistebogey:

SijaNimiSeuraSlopeOutInTulos
1.Aaltonen EevaAlGo24211233
2.Nikkanen JukkaLG9161632
3.Kauste TimoKurk10141832
4.Kauste PetriNGK19151631
5.Kalpamaa MikaAGN8141630
6.Rissanen OlliHGK14141630
7.Lehtovaara EeroLG18141630
8.PöllÀnen JermuKuGo18161430
9.Franssila YrjöNGK24171330
10.Lindberg ReijoMeG18131629
11.RantamÀki TomiStLG4161228
12.IkÀvalko LauriHSGC21131528
13.Koivisto JussiEeG21151328
14.Enroth RitvaNRG16121527
15.HĂ€tinen RistoMeG24141327
16.Haajanen Olavi 22121426
17.Malinen SeppoJGS2981624
18.Viitanen PĂ€iviNRG19111223
19.Sundell KariPG3061521
20.Kiviranta JouniHyG2461016

Top-3, scratch:

SijaNimiSeuraOutInTulos
1.Kauste TimoKurk444185
2.Kalpamaa MikaAGN434285
3.Nikkanen JukkaLG424385

LÀhimmÀs lippua: Kalpamaa Mika, 10 m
Pisin Drive: Kauste Timo, 254 m

Kommentit