Länsi-Suomen Liiga 2017-2018

TaCu
NimiSeura 
Lahikainen, MarkusTampereen Curling ryKapteeni
Holopainen, LauriTampereen Curling ry 
Laine, ArtoTampereen Curling ry 
Lehtimäki JukkaTampereen Curling ry 
Leppäniemi, EetuTampereen Curling ry 
Männistö, PetriTampereen Curling ry 
Säntti, IikkoTampereen Curling ry 
Toivonen, RamiTampereen Curling ry 
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
17.12.2017 10.00A3-A9 (Alkusarja)Turku Curling Arena2Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
Lohmaan Rolli 0121022X8
TaCu 1000200X3
JoukkueHeittojärjestys
Lohmaan RolliHelander, Leif - Hurme, Kari - Stenman, Tom (vice) - Matarmaa, Mika (skip)
TaCuLaine, Arto (vice) - Leppäniemi, Eetu - Lahikainen, Markus - Säntti, Iikko (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
17.12.2017 14.15A9-A2 (Alkusarja)Turku Curling Arena1Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
TaCu 0002001-3
CHCC / TähtinenHammer1100040-6
JoukkueHeittojärjestys
TaCuLaine, Arto - Leppäniemi, Eetu - Lahikainen, Markus (vice) - Säntti, Iikko (skip)
CHCC / TähtinenLehtonen, Ari - Tähtinen, Tero - Lehtinen, Mika (vice) - Moore, Jason (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
06.01.2018 10.00A7-A9 (Alkusarja)Harjavalta1Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
Chillholm 1030100X5
TaCuHammer0202021X7
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
06.01.2018 12.45A9-A5 (Alkusarja)Harjavalta2Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
TaCu 1000102X4
HiitteenharjuHammer0111040X7
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
28.01.2018 12.45A9-A1 (Alkusarja)Turku Curling Areena2Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
TaCu 012001217
Tyykerit 000310004
JoukkueHeittojärjestys
TaCuToivonen, Rami - Lahikainen, Markus (vice) - Leppäniemi, Eetu - Säntti, Iikko (skip)
TyykeritÄikiä, Mika (skip) - Vesamo, Timo - Mäkinen Marko (vice)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
28.01.2018 15.30A8-A9 (Alkusarja)Turku Curling Areena1Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
Jepet 0100100X2
TaCuHammer1011011X5
JoukkueHeittojärjestys
JepetPihtilä, Pekka - Pihtilä, Eero - Pihtilä, Jouko - Pihtilä, Pertti (skip)
TaCuToivonen, Rami - Lahikainen, Markus (vice) - Leppäniemi, Eetu - Säntti, Iikko (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
17.02.2018 10.00A4-A9 (Alkusarja)Harjavalta1Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
RiTu 03212---8
TaCu 10000---1
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
17.02.2018 15.00A9-A6 (Alkusarja)Harjavalta1Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
TaCu 200120117
Kivikopla 021004007
JoukkueHeittojärjestys
TaCuLehtimäki Jukka - Lahikainen, Markus (vice) - Leppäniemi, Eetu - Säntti, Iikko (skip)
KivikoplaHolm, Harri - Kirjonen, Tomi
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
11.03.2018 14.00A9-A3 (Alempi loppusarja)Harjavalta1Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
TaCu 000220217
Lohmaan Rolli 111001004
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
11.03.2018 17.00A5-A9 (Alempi loppusarja)Harjavalta1Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
Hiitteenharju 000101215
TaCu 011010003
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
17.03.2018 13.00A9-A6 (Alempi loppusarja)Turku Curling Areena2Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
TaCu 300003017
Kivikopla 011210106
JoukkueHeittojärjestys
KivikoplaHolm, Harri - Keskisarja, Veli-Pekka - Rauvola, Heikki (vice) - Kalpamaa, Mika (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
17.03.2018 16.00A8-A9 (Alempi loppusarja)Turku Curling Areena1Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
Jepet 0203001X6
TaCuHammer2010330X9
JoukkueHeittojärjestys
JepetPihtilä, Pekka - Pihtilä, Eero (vice) - Pihtilä, Pertti (skip)
TaCuHolopainen, Lauri - Lahikainen, Markus (vice) - Säntti, Iikko (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
18.03.2018 10.00A7-A9 (Play Offs)Turku Curling Areena1Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
ChillholmHammer0010010X2
TaCu 2103101X8
JoukkueHeittojärjestys
ChillholmReini, Anssi (vice) - Lindholm, Jorma (skip)
TaCuLaine, Arto (vice) - Lahikainen, Markus - Säntti, Iikko (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
18.03.2018 13.00Välierä 2 (Play Offs)Turku Curling Areena2Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
TaCuHammer100201015
CHCC / Tähtinen 001010204
JoukkueHeittojärjestys
TaCuLaine, Arto (vice) - Lahikainen, Markus - Säntti, Iikko (skip)
CHCC / TähtinenLehtonen, Ari - Lehtinen, Mika - Tähtinen, Tero (vice) - Moore, Jason (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
18.03.2018 16.00Finaali (Play Offs)Turku Curling Areena2Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
RiTu 031000105
TaCuHammer100221017
JoukkueHeittojärjestys
RiTuFager, Ilkka (vice) - Lahtinen,Miikka (skip)
TaCuLaine, Arto (vice) - Lahikainen, Markus - Säntti, Iikko (skip)