World Wheelchair-B Curling Championship 2016

Finland
NimiSeura 
Karjalainen, MarkkuKapteeni
Jääskeläinen, YrjöCurling Club Lahti Ry 
Karjalainen, SariLappi Kurlinki Ry 
Leppänen, VesaLappi Kurlinki Ry 
Särösalo, Riitta 
Kokko, VesaTampereen Curling ryValmentaja
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
05.11.2016 09.30TPE-FIN (Lohko B)Kisakallio2Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
Chinese Taipei 0100000-1
Finland 2023232-14
JoukkueHeittojärjestys
Chinese TaipeiChen, Yu-Tzu - Cheng, Kuei-Yi - Lee, Ming-Kang (skip) - Ye, Yi-Wei (vice)
FinlandLeppänen, Vesa - Karjalainen, Sari (vice) - Jääskeläinen, Yrjö - Karjalainen, Markku (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
05.11.2016 18.30DEN-FIN (Lohko B)Kisakallio3Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
Denmark 020010205
Finland 101301028
JoukkueHeittojärjestys
DenmarkBrendle, Jack - Hansen, Carsten - Christiansen, Helle (vice) - Oerbaek, Kenneth (skip)
FinlandLeppänen, Vesa - Karjalainen, Sari (vice) - Jääskeläinen, Yrjö - Karjalainen, Markku (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
06.11.2016 14.00CZE-FIN (Lohko B)Kisakallio1Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
Czech Republic 0000001-1
Finland 1211110-7
JoukkueHeittojärjestys
Czech RepublicBrincilova, Jana - Tluk, Martin - Benes, Stepan (vice) - Musilek, Radek (skip)
FinlandLeppänen, Vesa - Karjalainen, Sari (vice) - Jääskeläinen, Yrjö - Karjalainen, Markku (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
07.11.2016 09.30LAT-FIN (Lohko B)Kisakallio4Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
Latvia 0200301-6
Finland 2033040-12
JoukkueHeittojärjestys
LatviaDjacenko, Sergeys - Nicmanis, Ilmars - Briedis, Ojars (skip) - Rozkova, Polina (vice)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
07.11.2016 18.30FIN-EST (Lohko B)Kisakallio2Pelattu
Joukkueet 123456789Yht
Finland 1103000005
Estonia 0020111016
JoukkueHeittojärjestys
FinlandLeppänen, Vesa - Karjalainen, Sari (vice) - Jääskeläinen, Yrjö - Karjalainen, Markku (skip)
EstoniaFalkenberg, Signe - Koitmae, Andrei - Murasov, Lauri (vice) - Villiste, Viljar (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
08.11.2016 14.00FIN-JPN (Lohko B)Kisakallio3Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
Finland 1001122-7
Japan 0010000-1
JoukkueHeittojärjestys
FinlandLeppänen, Vesa - Karjalainen, Sari (vice) - Jääskeläinen, Yrjö - Karjalainen, Markku (skip)
JapanMatsuda, Kana - Iwata, Tsutomu - Kashiwabara, Kazuhiro (vice) - Sakataya, Takashi (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
09.11.2016 09.30FIN-POL (Lohko B)Kisakallio1Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
Finland 0024021-9
Poland 1000100-2
JoukkueHeittojärjestys
FinlandLeppänen, Vesa - Karjalainen, Sari (vice) - Jääskeläinen, Yrjö - Karjalainen, Sari (skip)
PolandKachel, Agnieszka - Sondej, Boguslaw - Gosz, Jaroslaw (vice) - Karaś, Maciej (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
10.11.2016 09.30SVK-FIN (Semi-final 1) (Jatkopelit)Kisakallio2Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
SlovakiaHammer0020000-2
Finland 1200122-8
JoukkueHeittojärjestys
SlovakiaKunkelová, Monika (vice) - Pitoňák, Dušan - Zatko, Peter - Duriš, Radoslav (skip)
FinlandLeppänen, Vesa - Karjalainen, Sari (vice) - Jääskeläinen, Yrjö - Karjalainen, Markku (skip)
Pvm ja kloPeli ja lohkoPaikkaRataTila
10.11.2016 14.30FIN-SCO (Final) (Jatkopelit)Kisakallio1Pelattu
Joukkueet 12345678Yht
Finland 0020201 16
Scotland 110101004
JoukkueHeittojärjestys
FinlandLeppänen, Vesa - Karjalainen, Sari (vice) - Jääskeläinen, Yrjö - Karjalainen, Markku (skip)
ScotlandMcPherson, Robert - Nibloe, Hugh (vice) - Ewan, Gregor - Neilson, Aileen (skip)