Leppävirta Summer Bonspiel 2011 - Standings

Group E (Sat 11-20)

Team G W T L E R Pts
T26 - CURRA I 4 3 0 1 16 28-14 6
T12 - Team Loimaa 4 3 0 1 14 26-16 6
T21 - Loser Done 4 2 0 2 15 24-21 4
T13 - Team PRG 4 2 0 2 13 21-18 4
T08 - DCT 4 2 0 2 11 17-20 4
T11 - AC Aalto 4 1 1 2 14 27-27 3
T18 - Team Nekrasova 4 1 1 2 12 19-20 3
T17 - Savenvalajat 4 1 1 2 12 19-23 3
T24 - Ranua Ladies 4 1 1 2 11 20-27 3
T02 - Team Belarus 4 1 0 3 8 15-27 2
Team T02 T08 T11 T12 T13 T17 T18 T21 T24 T26
T02 - Team Belarus xxx
T08 - DCT xxx
T11 - AC Aalto xxx
T12 - Team Loimaa xxx
T13 - Team PRG xxx
T17 - Savenvalajat xxx
T18 - Team Nekrasova xxx
T21 - Loser Done xxx
T24 - Ranua Ladies xxx
T26 - CURRA I xxx

Group I (Sun 21- 28)

Team G W T L E R Pts
T23 - VHCC Farm 7 3 2 2 20 35-33 8
T24 - Ranua Ladies 7 2 1 4 22 39-43 5
T05 - Kangasniemi 7 1 2 4 18 35-41 4
T15 - CurlingLasse 7 2 0 5 18 26-50 4
T22 - CC Loimaa 7 2 0 5 17 26-33 4
T02 - Team Belarus 7 2 0 5 13 24-47 4
T04 - Savottaret 7 1 0 6 17 24-47 2
T27 - AC Jokela 7 0 0 7 16 20-62 0
Team T02 T04 T05 T15 T22 T23 T24 T27
T02 - Team Belarus xxx
T04 - Savottaret xxx
T05 - Kangasniemi xxx
T15 - CurlingLasse xxx
T22 - CC Loimaa xxx
T23 - VHCC Farm xxx
T24 - Ranua Ladies xxx
T27 - AC Jokela xxx

Group H (Sun 11-20)

Team G W T L E R Pts
T28 - Oulun Huiput 7 3 2 2 26 39-29 8
T08 - DCT 7 4 0 3 19 31-33 8
T18 - Team Nekrasova 7 3 1 3 23 39-36 7
T25 - Team Ruottu 7 3 0 4 26 38-34 6
T13 - Team PRG 7 3 0 4 24 38-32 6
T21 - Loser Done 7 3 0 4 23 33-42 6
T14 - VHCC 7 3 0 4 18 40-48 6
T11 - AC Aalto 7 1 2 4 23 42-52 4
T3 - KIKE 7 1 2 4 20 34-59 4
T17 - Savenvalajat 7 1 2 4 20 33-48 4
Team T08 T11 T13 T14 T17 T18 T21 T25 T28 T3
T08 - DCT xxx
T11 - AC Aalto xxx
T13 - Team PRG xxx
T14 - VHCC xxx
T17 - Savenvalajat xxx
T18 - Team Nekrasova xxx
T21 - Loser Done xxx
T25 - Team Ruottu xxx
T28 - Oulun Huiput xxx
T3 - KIKE xxx

Group A (Fri)

Team G W T L E R Pts
T01 - Tallinn Cup 2011 2 2 0 0 8 18-6 4
T06 - After Fifty 2 1 1 0 8 11-4 3
T07 - P&P 2 1 1 0 6 9-4 3
T08 - DCT 2 1 0 1 5 9-9 2
T02 - Team Belarus 2 1 0 1 4 8-11 2
T3 - KIKE 2 0 1 1 6 9-19 1
T05 - Kangasniemi 2 0 1 1 5 10-12 1
T04 - Savottaret 2 0 0 2 4 4-13 0
Team T01 T02 T04 T05 T06 T07 T08 T3
T01 - Tallinn Cup 2011 xxx
T02 - Team Belarus xxx
T04 - Savottaret xxx
T05 - Kangasniemi xxx
T06 - After Fifty xxx
T07 - P&P xxx
T08 - DCT xxx
T3 - KIKE xxx

Group G (Sun 1-10)

Team G W T L E R Pts
T19 - Team Bobrov 7 7 0 0 24 52-26 14
T09 - Team Medved 7 6 0 1 33 56-29 12
T10 - The Uniques 7 6 0 1 27 53-26 12
T20 - SRB.RU 7 6 0 1 21 44-24 12
T06 - After Fifty 7 4 2 1 26 39-18 10
T01 - Tallinn Cup 2011 7 5 0 2 25 50-31 10
T07 - P&P 7 4 2 1 24 33-17 10
T16 - CURRA II 7 5 0 2 23 42-42 10
T26 - CURRA I 7 4 0 3 24 42-32 8
T12 - Team Loimaa 7 4 0 3 22 38-31 8
Team T01 T06 T07 T09 T10 T12 T16 T19 T20 T26
T01 - Tallinn Cup 2011 xxx
T06 - After Fifty xxx
T07 - P&P xxx
T09 - Team Medved xxx
T10 - The Uniques xxx
T12 - Team Loimaa xxx
T16 - CURRA II xxx
T19 - Team Bobrov xxx
T20 - SRB.RU xxx
T26 - CURRA I xxx

Group B (Fri)

Team G W T L E R Pts
T10 - The Uniques 2 2 0 0 9 19-5 4
T09 - Team Medved 2 2 0 0 9 16-7 4
T16 - CURRA II 2 2 0 0 7 13-11 4
T13 - Team PRG 2 1 0 1 7 13-9 2
T18 - Team Nekrasova 2 1 0 1 6 11-11 2
T12 - Team Loimaa 2 1 0 1 6 10-10 2
T17 - Savenvalajat 2 0 1 1 7 12-13 1
T11 - AC Aalto 2 0 1 1 7 12-17 1
T15 - CurlingLasse 2 0 0 2 4 5-14 0
T14 - VHCC 2 0 0 2 3 5-19 0
Team T09 T10 T11 T12 T13 T14 T15 T16 T17 T18
T09 - Team Medved xxx
T10 - The Uniques xxx
T11 - AC Aalto xxx
T12 - Team Loimaa xxx
T13 - Team PRG xxx
T14 - VHCC xxx
T15 - CurlingLasse xxx
T16 - CURRA II xxx
T17 - Savenvalajat xxx
T18 - Team Nekrasova xxx

Help

Team G W T L E R Pts
T19 - Team Bobrov 25 25 0 0 90 196-98 50
T20 - SRB.RU 25 24 0 1 78 170-84 48
T09 - Team Medved 25 21 0 4 111 194-116 42
T10 - The Uniques 25 21 0 4 96 191-92 42
T01 - Tallinn Cup 2011 25 20 0 5 91 188-103 40
T16 - CURRA II 25 20 0 5 83 156-147 40
T06 - After Fifty 25 13 8 4 92 135-60 34
T07 - P&P 25 13 8 4 81 117-62 34
T26 - CURRA I 25 16 0 9 96 168-98 32
T12 - Team Loimaa 25 16 0 9 82 146-109 32
T28 - Oulun Huiput 25 9 8 8 86 120-110 26
T23 - VHCC Farm 25 9 8 8 71 119-114 26
T08 - DCT 25 13 0 12 67 109-120 26
T21 - Loser Done 25 12 0 13 89 129-135 24
T13 - Team PRG 25 12 0 13 84 140-113 24
T18 - Team Nekrasova 25 9 4 12 77 129-129 22
T24 - Ranua Ladies 25 8 4 13 76 138-151 20
T25 - Team Ruottu 25 9 0 16 86 119-133 18
T14 - VHCC 25 9 0 16 57 136-183 18
T11 - AC Aalto 25 4 8 13 86 159-184 16
T17 - Savenvalajat 25 4 8 13 77 126-156 16
T3 - KIKE 25 4 8 13 74 121-209 16
T02 - Team Belarus 25 8 0 17 49 93-161 16
T05 - Kangasniemi 25 1 8 16 63 119-149 10
T15 - CurlingLasse 25 5 0 20 60 80-185 10
T22 - CC Loimaa 25 5 0 20 53 77-129 10
T04 - Savottaret 25 4 0 21 59 81-164 8
T27 - AC Jokela 25 0 0 25 52 65-227 0
Team T01 T02 T04 T05 T06 T07 T08 T09 T10 T11 T12 T13 T14 T15 T16 T17 T18 T19 T20 T21 T22 T23 T24 T25 T26 T27 T28 T3
T01 - Tallinn Cup 2011 xxx
T02 - Team Belarus xxx
T04 - Savottaret xxx
T05 - Kangasniemi xxx
T06 - After Fifty xxx
T07 - P&P xxx
T08 - DCT xxx
T09 - Team Medved xxx
T10 - The Uniques xxx
T11 - AC Aalto xxx
T12 - Team Loimaa xxx
T13 - Team PRG xxx
T14 - VHCC xxx
T15 - CurlingLasse xxx
T16 - CURRA II xxx
T17 - Savenvalajat xxx
T18 - Team Nekrasova xxx
T19 - Team Bobrov xxx
T20 - SRB.RU xxx
T21 - Loser Done xxx
T22 - CC Loimaa xxx
T23 - VHCC Farm xxx
T24 - Ranua Ladies xxx
T25 - Team Ruottu xxx
T26 - CURRA I xxx
T27 - AC Jokela xxx
T28 - Oulun Huiput xxx
T3 - KIKE xxx

Group C (Fri)

Team G W T L E R Pts
T19 - Team Bobrov 2 2 0 0 7 14-9 4
T20 - SRB.RU 2 2 0 0 6 14-7 4
T28 - Oulun Huiput 2 1 1 0 8 11-5 3
T23 - VHCC Farm 2 1 1 0 6 11-6 3
T26 - CURRA I 2 1 0 1 8 14-8 2
T24 - Ranua Ladies 2 1 0 1 7 13-9 2
T21 - Loser Done 2 1 0 1 7 8-10 2
T25 - Team Ruottu 2 0 0 2 6 7-13 0
T22 - CC Loimaa 2 0 0 2 3 3-11 0
T27 - AC Jokela 2 0 0 2 3 3-20 0
Team T19 T20 T21 T22 T23 T24 T25 T26 T27 T28
T19 - Team Bobrov xxx
T20 - SRB.RU xxx
T21 - Loser Done xxx
T22 - CC Loimaa xxx
T23 - VHCC Farm xxx
T24 - Ranua Ladies xxx
T25 - Team Ruottu xxx
T26 - CURRA I xxx
T27 - AC Jokela xxx
T28 - Oulun Huiput xxx

Group D (sat 21-28)

Team G W T L E R Pts
T25 - Team Ruottu 4 2 0 2 14 20-20 4
T14 - VHCC 4 2 0 2 10 27-26 4
T3 - KIKE 4 1 1 2 12 20-31 3
T04 - Savottaret 4 1 0 3 10 15-26 2
T15 - CurlingLasse 4 1 0 3 10 13-31 2
T22 - CC Loimaa 4 1 0 3 9 14-21 2
T05 - Kangasniemi 4 0 1 3 10 18-24 1
T27 - AC Jokela 4 0 0 4 9 12-35 0
Team T04 T05 T14 T15 T22 T25 T27 T3
T04 - Savottaret xxx
T05 - Kangasniemi xxx
T14 - VHCC xxx
T15 - CurlingLasse xxx
T22 - CC Loimaa xxx
T25 - Team Ruottu xxx
T27 - AC Jokela xxx
T3 - KIKE xxx

Group F (Sat 1-10)

Team G W T L E R Pts
T19 - Team Bobrov 4 4 0 0 15 34-15 8
T20 - SRB.RU 4 4 0 0 13 28-13 8
T09 - Team Medved 4 3 0 1 17 30-22 6
T01 - Tallinn Cup 2011 4 3 0 1 14 28-18 6
T10 - The Uniques 4 3 0 1 14 27-17 6
T16 - CURRA II 4 3 0 1 13 25-24 6
T06 - After Fifty 4 2 1 1 14 21-10 5
T07 - P&P 4 2 1 1 13 19-11 5
T28 - Oulun Huiput 4 1 1 2 12 16-22 3
T23 - VHCC Farm 4 1 1 2 11 17-21 3
Team T01 T06 T07 T09 T10 T16 T19 T20 T23 T28
T01 - Tallinn Cup 2011 xxx
T06 - After Fifty xxx
T07 - P&P xxx
T09 - Team Medved xxx
T10 - The Uniques xxx
T16 - CURRA II xxx
T19 - Team Bobrov xxx
T20 - SRB.RU xxx
T23 - VHCC Farm xxx
T28 - Oulun Huiput xxx