Rouvinen Curling Golfin mestaruuteen

Date
Text credit
Jermu Pöllänen

Curling Golf turnaus järjestettiin jälleen vuoden 2006 tapaan Nurmijärven Golfkerhon kentällä. Tällä kertaa todella helteisessä säässä pelatusasa turnauksessa pelattiin kenttäyhdistelmä B+C. Lyöntikilpailun voittoon pelasi Jari Rouvinen hienolla tuloksella 77 ja pistebogeyn voitto meni Markku Lönnbergin nimiin niin ikään loistavalla tuloksella 41.

Nurmijärven golfklubi 9.7.2010

Tulokset/Lyöntipeli

#PelaajaOutInTulos
1.Rouvinen Jari383977
2.Kauste Timo424082
3.Sallila Pertti434487
4.Laukkanen Jari474289
5.Rissanen Olli454590
6.Merentie Tuula494796
7.Lindberg Reijo4754101
8.Miikkola Juha5052102
9.Lönnberg Markku5351104
10.Pöllänen Jermu5153104
11.Enroth Ritva4658104
12.Kiviranta Jouni5551106
13.Ikävalko Jouni5452106
14.Uusipaavalniemi Jussi4859107
15.Salo Teemu6158119

Diskatut pelaajat (ei lyöntipelitulosta):

Rantamäki Tomi
Kuosmanen Paavo
Patrikka Timo
Franssila Yrjö
Lehtovaara Eero
Hätinen Risto
Malinen Seppo

 

Tulokset/Pistebogey

#PelaajaSlopeTulos
1.Lönnberg Markku3441
2.Kauste Timo1036
3.Rouvinen Jari435
4.Lindberg Reijo2032
5.Pöllänen Jermu2332
6.Kiviranta Jouni2432
7.Rissanen Olli1331
8.Ikävalko Lauri2931
9.Merentie Tuula1830
10.Franssila Yrjö2430
11.Hätinen Risto2430
12.Salo Teemu3630
13.Laukkanen Jari1029
14.Miikkola Juha2129
15.Uusipaavalniemi Jussi2429
16.Patrikka Timo1828
17.Enroth Ritva2228
18.Lehtovaara Eero2027
19.Sallila Pertti426
20.Kuosmanen Paavo2922
21.Rantamäki Tomi420
22.Malinen Seppo3019

Pisin drive: Sallila Pertti
Lähimmäs lippua: Merentie Tuula

Kommentit