SM-cup 2007 Kiteellä 8.-11.3.2007

Date
Text credit
Curling.fi Authors

Tämä uutinen on siirretty Suomen Curlingliiton vanhalta webbisivustolta. Uutisen mahdolliset liitetiedostot ja kuvat puuttuvat. Uutinen saattaa sisältää rikkinäisiä linkkejä vanhan sivuston osoitteisiin. Pahoittelemme.

Curlingin SM-CUP 2007 pelataan Kiteellä 9.-11.3.2007 Kiteen jäähallissa (Urheilutie 5 B, 82500 Kitee). Pelit alkavat perjantaina klo 10.00 ja loppuvat sunnuntaina n. klo 15.

Osallistumisoikeus on kaikilla Suomen Curlingliiton jäsenseuroihin kuuluvilla pelaajilla, joiden osalta on maksettu liiton jäsenmaksu. Miesjoukkueita otetaan mukaan 16 ja naisjoukkueita 4-10. Niillä joukkueilla, jotka ennakkoilmoittautuivat, on etusija.

Osallistumismaksu on 216 euroa / joukkue (halliyhtiö, jolle maksu menee oli unohtanut ennakkohinnasta alv:n pois). Hinta sisältää vähintään neljä peliä / joukkue, lauantai-illan banketin, joka pidetään hotelli Kiteenhovissa sekä pääsyn hotellin tanssiravintolaan myös niille, jotka eivät ole majoittuneet hotelliin. Osallistumismaksun suorittamisesta tulevat erilliset ohjeet ilmoittautuneille joukkueille.

Ilmoittautumiset

Sitovat ilmoittautumiset, joista ilmenevät kapteenin nimi ja yhteystiedot sekä muiden pelaajien nimet Olli Rissaselle 19.1.2007 mennessä osoitteeseen olli [d o t] rissanen [a t] curling [d o t] fi (olli[dot]rissanen[at]curling[dot]fi). Mikäli joukkue peruuttaa ilmoittautumisensa määräpäivän jälkeen, on sen suoritettava osallistumismaksu.

Majoitusmahdollisuudet

Majoitusmahdollisuuksia on sekä hotelli Kiteenhovissa, että Kiteen Evankelisella Kansanopistolla.

Hotelli Kiteenhovi

Kapasiteetti: 4 x 1hh + 11 x 2 hh

2h huoneisiin on mahdollista laittaa lisävuode (suositus max. 1 lisäv. / huone huoneiden koon takia)

Huoneiden hinnat

  • 1hh 65 eur / vrk / huone
  • 2hh 80 eur / vrk / huone
  • lisävuode 32 eur / vrk

Hinnat sisältävät aamiaisen noutopöydästä.

Hotelli Kiteenhovi
Hovintie 2
82500 Kitee
p. (013)  256 2400

Kiteen Evankelinen Kansanopisto

Keskitalo (ruokalarakennuksen yläkerta)
Majoituskapasiteetti 18 – 34 hlöä.

8 kpl 2- 4 hengen huonetta (kerrossängyt)

  • Huoneissa wc/suihku, liinavaatteet sisältyy hintaan

Hinnat:

  • 39 €/hlö, jos huoneessa majoittuu yksi henkilö
  • 31 €/hlö, jos huoneessa majoittuu kaksi henkilöä
  • 20 €/hlö, jos huoneessa majoittuu 4 henkilöä

1 kpl 2 hh

  • Huoneessa wc/suihku, liinavaatteet sisältyy hintaan

Hinnat

  • 46 €/hlö, jos huoneessa majoittuu yksi henkilö
  • 37 €/hlö, jos huoneessa majoittuu kaksi henkilöä

 
Image removed.Perätalo (Saunarakennuksessa 2-solua)
Majoituskapasiteetti 6 - 12 hlöä yläkerrassa, 7 – 14 hlöä alakerrassa

  • Yläkerran solussa 3 kpl 2-4 hengen huonetta
  • Alakerran solussa 1 klp 3-6 hh, 1kpl 2-4 hh, 2 kpl 1-2 hh
  • wc ja suihku käytävällä, liinavaatteet sisältyy hintaan

Hinnat

  • 27 €/hlö, jos huoneessa majoittuu yksi henkilö
  • 24 €/hlö, jos huoneessa majoittuu kaksi henkilöä
  • 15 €/hlö, jos huoneessa majoittuu 4 henkilöä

Majoitushinta sisältää 8 % alv.

Aamupalamahdollisuus 4,50 €/hlö (varattava etukäteen), hinta sisältää 22 % alv.

Varaukset:

Kiteen Evankelinen Kansanopisto, puh. (013) 684 6600, arkisin klo 08 – 16, tai keko [a t] edu [d o t] kitee [d o t] fi (keko[at]edu[dot]kitee[dot]fi)