Tämä uutinen on siirretty Suomen Curlingliiton vanhalta webbisivustolta. Uutisen mahdolliset liitetiedostot ja kuvat puuttuvat. Uutinen saattaa sisältää rikkinäisiä linkkejä vanhan sivuston osoitteisiin. Pahoittelemme.
Oulunkylän Curlinghalli Oy, Suomen Curlingliitto, Helsingin Yliopiston Curlaajat ry ja Otaniemen Jyllääjät ry järjestävät Curlingkurssin kaikille lajista kiinnostuneille Oulunkylän Curlinghallissa 8.-9.10.2005.
Kurssi alkaa lauantaina klo 10.00 ja jatkuu myös sunnuntaina alkaen klo 10.00. Kurssin hinta on vain 15,00 euroa /hlö ja se sisältää:
- 1 h teoriaopetusta
- kurssimonisteen
- sääntökirjan
- 6 h jääaikaa, jakaantuen opastettuun lajiharjoitteluun ja pelaamiseen
- tarvittavat välineet hallilla (mukaasi tarvitset sopivan urheiluasun ja puhdaspohjaiset lenkkarit tai vastaavat jalkineet)
Tule mukaan tutustumaan lajiin, joka sopii kaikille ja josta saat itsellesi elinikäisen hauskan harrastuksen! Kurssin paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä. Kurssin läpikäyneillä on myös mahdollisuus osallistua Oulunkylän sarjoihin.
Ilmoittautumiset kurssille alla oleville järjestävien tahojen edustajille joko sähköpostitse tai puhelimitse:
| Oulunkylän Curlinghalli Oy | Suomen Curlingliitto |
| halli [a t] curling [d o t] fi (halli[at]curling[dot]fi) | liitto [a t] curling [d o t] fi (liitto[at]curling[dot]fi) |
| Markku Uusipaavalniemi | Olli Rissanen |
| 040 524 0528 | 040 553 1233 |
| Helsingin Yliopiston Curlaajat | Otaniemen Jyllääjät |
| kari [d o t] t [d o t] kokkonen [a t] pp [d o t] inet [d o t] fi (kari[dot]t[dot]kokkonen[at]pp[dot]inet[dot]fi) | Markku [d o t] Huotari [a t] ytv [d o t] fi (Markku[dot]Huotari[at]ytv[dot]fi) |
| Kari Kokkonen | Markku Huotari |
| 040 574 7942 | 09 156 1219 |