Alavus juhlaturnaus 2020 - Sarjataulukot

Turnauksen pelisysteeminä on Schenkel. Joukkueet pelaavat perjantaina A- ja B-lohkoissa kaksi kierrosta. Lauantaina 10 parasta jatkavat C-lohkossa ja 10 seuraavaa D-lohkossa. C- ja D-lohkoissa pelataan 2 kierrosta. Sunnuntaina 10 parasta pelaavat päätöskierroksen E-lohkossa ja 10 seuraavaa F-lohkossa.

Lohko A - pe

Joukkue P V H T P KS Pts
A08 - kangasniemi 2 2 0 0 7 12-8 4
A10 - Loimaan Kurlaajat 2 1 0 1 6 7-6 3
A09 - Kivi kengässä 2 1 0 1 5 7-6 3
A03 - Curling Club Lahti 2 1 1 0 7 14-11 2
A07 - Ijsvogel 2 1 1 0 6 11-12 2
A01 - ACWC 2 1 1 0 5 5-5 2
A06 - Rantaleijonat 2 0 1 1 6 7-11 1
A04 - Buddies 2 0 1 1 5 8-10 1
A05 - Icemen & Cool Cats 2 0 1 1 4 7-8 1
A02 - AC Härdelli 2 0 1 1 4 6-7 1
Joukkue A01 A02 A03 A04 A05 A06 A07 A08 A09 A10
A01 - ACWC xxx
A02 - AC Härdelli xxx
A03 - Curling Club Lahti xxx
A04 - Buddies xxx
A05 - Icemen & Cool Cats xxx
A06 - Rantaleijonat xxx
A07 - Ijsvogel xxx
A08 - kangasniemi xxx
A09 - Kivi kengässä xxx
A10 - Loimaan Kurlaajat xxx

Lohko B - pe

Joukkue P V H T P KS Pts
B10 - HRTK 2 2 0 0 7 14-6 4
B05 - Curra II 2 2 0 0 6 9-5 4
B06 - KGN 2 1 1 0 6 12-6 2
B01 - AC MIX 2 1 1 0 6 10-14 2
B03 - DCT 2 1 1 0 5 11-6 2
B02 - Stonehenge 2 1 1 0 5 9-6 2
B07 - Rockwheels 2 1 1 0 5 8-9 2
B04 - Curra I 2 1 1 0 4 5-12 2
B09 - Kojootit 2 0 2 0 4 7-12 0
B08 - CHCC 2 0 2 0 3 6-15 0
Joukkue B01 B02 B03 B04 B05 B06 B07 B08 B09 B10
B01 - AC MIX xxx
B02 - Stonehenge xxx
B03 - DCT xxx
B04 - Curra I xxx
B05 - Curra II xxx
B06 - KGN xxx
B07 - Rockwheels xxx
B08 - CHCC xxx
B09 - Kojootit xxx
B10 - HRTK xxx

Lohko C - la

Joukkue P V H T P KS Pts
B10 - HRTK 2 2 0 0 9 13-6 4
A03 - Curling Club Lahti 2 2 0 0 8 11-2 4
A08 - kangasniemi 2 1 1 0 6 16-6 2
A10 - Loimaan Kurlaajat 2 1 1 0 6 8-7 2
A07 - Ijsvogel 2 1 1 0 6 7-9 2
A09 - Kivi kengässä 2 1 1 0 4 7-10 2
B03 - DCT 2 1 1 0 4 5-8 2
B05 - Curra II 2 1 1 0 3 6-16 2
B01 - AC MIX 2 0 2 0 4 4-8 0
B06 - KGN 2 0 2 0 3 6-11 0
Joukkue A03 A07 A08 A09 A10 B01 B03 B05 B06 B10
A03 - Curling Club Lahti xxx
A07 - Ijsvogel xxx
A08 - kangasniemi xxx
A09 - Kivi kengässä xxx
A10 - Loimaan Kurlaajat xxx
B01 - AC MIX xxx
B03 - DCT xxx
B05 - Curra II xxx
B06 - KGN xxx
B10 - HRTK xxx

Lohko D - la

Joukkue P V H T P KS Pts
B09 - Kojootit 2 2 0 0 8 19-9 4
B04 - Curra I 2 2 0 0 7 14-4 4
A06 - Rantaleijonat 2 1 1 0 7 10-11 2
B08 - CHCC 2 1 1 0 5 14-14 2
A05 - Icemen & Cool Cats 2 1 1 0 5 13-13 2
A01 - ACWC 2 1 1 0 5 9-10 2
B02 - Stonehenge 2 1 1 0 5 8-9 2
B07 - Rockwheels 2 1 1 0 4 8-8 2
A02 - AC Härdelli 2 0 2 0 5 7-15 0
A04 - Buddies 2 0 2 0 3 5-14 0
Joukkue A01 A02 A04 A05 A06 B02 B04 B07 B08 B09
A01 - ACWC xxx
A02 - AC Härdelli xxx
A04 - Buddies xxx
A05 - Icemen & Cool Cats xxx
A06 - Rantaleijonat xxx
B02 - Stonehenge xxx
B04 - Curra I xxx
B07 - Rockwheels xxx
B08 - CHCC xxx
B09 - Kojootit xxx

Lohko E - su

Joukkue P V H T P KS Pts
A08 - kangasniemi 1 1 0 0 5 13-2 2
B09 - Kojootit 1 1 0 0 5 8-1 2
B10 - HRTK 1 1 0 0 4 6-2 2
A10 - Loimaan Kurlaajat 1 1 0 0 4 5-3 2
B02 - Stonehenge 1 1 0 0 3 6-4 2
A07 - Ijsvogel 1 0 1 0 4 4-6 0
B05 - Curra II 1 0 1 0 3 3-5 0
A03 - Curling Club Lahti 1 0 1 0 2 2-6 0
B04 - Curra I 1 0 1 0 1 2-13 0
A09 - Kivi kengässä 1 0 1 0 1 1-8 0
Joukkue A03 A07 A08 A09 A10 B02 B04 B05 B09 B10
A03 - Curling Club Lahti xxx
A07 - Ijsvogel xxx
A08 - kangasniemi xxx
A09 - Kivi kengässä xxx
A10 - Loimaan Kurlaajat xxx
B02 - Stonehenge xxx
B04 - Curra I xxx
B05 - Curra II xxx
B09 - Kojootit xxx
B10 - HRTK xxx

Lohko F - su

Joukkue P V H T P KS Pts
A06 - Rantaleijonat 1 1 0 0 5 8-7 2
A05 - Icemen & Cool Cats 1 1 0 0 4 9-5 2
B03 - DCT 1 1 0 0 4 9-6 2
A04 - Buddies 1 1 0 0 4 8-6 2
B08 - CHCC 1 1 0 0 3 7-4 2
B06 - KGN 1 0 1 0 4 4-7 0
A02 - AC Härdelli 1 0 1 0 3 6-8 0
A01 - ACWC 1 0 1 0 3 6-9 0
B01 - AC MIX 1 0 1 0 3 5-9 0
B07 - Rockwheels 1 0 1 0 2 7-8 0
Joukkue A01 A02 A04 A05 A06 B01 B03 B06 B07 B08
A01 - ACWC xxx
A02 - AC Härdelli xxx
A04 - Buddies xxx
A05 - Icemen & Cool Cats xxx
A06 - Rantaleijonat xxx
B01 - AC MIX xxx
B03 - DCT xxx
B06 - KGN xxx
B07 - Rockwheels xxx
B08 - CHCC xxx

Ranking

Joukkue P V H T P KS Pts
B10 - HRTK 5 5 0 0 20 33-14 10
A08 - kangasniemi 5 4 1 0 18 41-16 8
A10 - Loimaan Kurlaajat 5 3 1 1 16 20-16 7
B09 - Kojootit 5 3 2 0 17 34-22 6
A03 - Curling Club Lahti 5 3 2 0 17 27-19 6
B03 - DCT 5 3 2 0 13 25-20 6
B02 - Stonehenge 5 3 2 0 13 23-19 6
B04 - Curra I 5 3 2 0 12 21-29 6
B05 - Curra II 5 3 2 0 12 18-26 6
A06 - Rantaleijonat 5 2 2 1 18 25-29 5
A05 - Icemen & Cool Cats 5 2 2 1 13 29-26 5
A09 - Kivi kengässä 5 2 2 1 10 15-24 5
A07 - Ijsvogel 5 2 3 0 16 22-27 4
A01 - ACWC 5 2 3 0 13 20-24 4
B08 - CHCC 5 2 3 0 11 27-33 4
B07 - Rockwheels 5 2 3 0 11 23-25 4
A04 - Buddies 5 1 3 1 12 21-30 3
B06 - KGN 5 1 4 0 13 22-24 2
B01 - AC MIX 5 1 4 0 13 19-31 2
A02 - AC Härdelli 5 0 4 1 12 19-30 1