Finnish Bonspiel 2012

JoukkuekoodiJoukkueen nimiKapteeniMuut pelaajatValmentaja
A1HupaajatAuvinen, Sari
A2Jäämiehet
A3Next LevelSullanmaa, JaniSullanmaa, Jere - Sepperi, Toni - Pakkala, Roni - Harjula, Riku
A4YllätyshyökkäysSipilä, MarkusSipilä, Nina - Männynväli, Antti - Männynväli, Hanna
B1Hard Rock Team XXXSalo, TeemuHuttunen Tomi - Vanhalakka, Pasi - Kiiskinen, Kalle
B2NykänenNykänen, KirsiJulkunen, Tiina (os. Kautonen) - Laakkonen, Sari - Pöllänen, Nina - Tsutsunen, Laura (os. Franssila)
B3FiPaJokinen, Jouni
B4Team LahtiVähäla, Veli-Pekka
C1MikseiNummila, MaunoOksanen, Taru - Sarajärvi, Heli - Syrjä, Matti
C2Rocks´n´RollMalmi, AnneMalmi, Olavi - Sevon, Teemu - Suuripää, Tiina
C3KN + 50Manninen, OivaSiitari, Hannu - Häkkinen, Jari - Lehtinen, Risto Sakari
C4SlideshowKosonen, IlariMännistö, Petri - Säntti, Iikko - Lahikainen, Markus - Laine, ArtoMäntynen, Heikki
D1Stonesin veljetRuottu, Ari-MattiRuottu, Marko - Ruottu, Paavo - Orrainen, Olli
D2Triplapoisto
D3Digia/OpenCurling
D4BuddiesRiikonen, JoukoLindberg, Reijo - Salonen, Jaakko - Sundholm, Antti
E1CurraPeisa, TimoHanhisuanto, Seppo - Niskavaara, Jouko - Vanhala, Tuomas
E2Loser DoneLandgrén, PeterNorri, Lare - Pahl, Helena - Pahl, Kai
E3VHCCRissanen, Olli
E4IkämiehetRyökäs, KariSalonen, Martti K. - Ollikainen, Markku - Tomminen, Jouni
F1CC LoimaaJalonen, JuhaLintukangas, Jarmo - Mäkeläinen, Erkki - Rankin, Paul - Tiainen, Rauno
F2Fiina CurlingArola, OlliTuomi, Ilkka - Mellberg, Kai - Halonen, HarryMikkonen, Kari
F3SavottaretLouhikallio, TiinaSuuronen, Marjo - Tuppurainen, Sirpa - Väisänen, Sanna
F4Mc FoxHalonen, JarmoAhokas, Esa - Kurri, Jorma - Oja, Hannu - Tikkanen, Matti
G1Hardcore KiviaitaHankimo, JoneTiusanen, Mikko - Tiusanen, Tuomas - Anttila, Aki - Hellström, Jarno
G2KamelitSipola, IiroAinola, Oskar - Malmi, Niklas - Sinisalo, Esko - Ylhäinen, Toni
G3Adamant Men
G4OkluusiorintamaPuustinen, Sanna - Holmi, Tiina - Hossi, Heidi
H1HinkkaajatKattelus, JuusoSyrjälä, Pauli
H2HC KiviaitaPöyry, JoniHakala, Markus - Männikkö, Sakari - Heikkinen, Risto
H3JääkausiLumijärvi, PetriLeppäniva, Pekka - Koponen, Janne - Naamanka, Topi - Heinonen, Jyrki - Multanen, Mika
H4Pablo´s AngelsKuosmanen, Paavo
J1KhausteKauste, AkuKauste, Oona - Jäämies, Pauli
J2Swedes on the rocks
J3KiveksenpoistajatHirsimaa, Vesa - Juntunen, Petri - Kivisilta, Jussi - Salomäki, Heikki
J4Pyjama PartySullanmaa, JenniHellsten, Milja - Räsänen, Jenni - Vallinkivi, Laura

Ilmoittautuneet joukkueet

Seuraavat joukkueet ovat ilmoittautuneet, mutta sarjan järjestäjä ei ole vielä vahvistanut osallistumista.

 Joukkueen nimiKapteeniMuut pelaajatValmentaja
1Adamant ladys
2Team 5
3Team 6
4KL/SBKorhonen, Asko
5curlinglasse
6Rivo-Ritva & Ratsupoliisit