Finnish Bonspiel 2010

Kierrokset
16.04.2010 11.00
  • Rata 1: Albatross Team (Kaliningrad RUS) - Hestra Team (Hyvinkää) 8-3
  • Rata 2: Las Palmas (Helsinki) - Kamelit (Hyvinkää) 2-7
  • Rata 3: Curling Club Paradise (Monsano - Ancona ITA) - Rocks´n´roll (Hyvinkää) 2-10
  • Rata 4: Copperhill CC (Turku) - Fiina Curling (Hyvinkää) 6-4
  • Rata 5: Siegrist (SUI) - Mc Fox (Hyvinkää) 5-6
  • Rata 6: Ship It (Hyvinkää) - Round Robins (Helsinki) 3-5
16.04.2010 13.00
  • Rata 1: Team Trombi (Pieksämäki) - Ucc.elit (Vantaa) 1-5
  • Rata 2: wuhaa! (Hyvinkää) - Rantamäki (Helsinki) 0-11
  • Rata 3: Snowflakes (Hyvinkää) - CC Korkeasääri (Helsinki) 5-6
  • Rata 4: LS-Curling (Tampere) - Jääkausi (Hyvinkää) 6-5
  • Rata 5: Amatörföreningen (Stockholm SWE) - CC Loimaa (Loimaa) 7-2
  • Rata 6: VHCC (Vantaa) - Jäiset (Hyvinkää) 5-4
16.04.2010 15.00
  • Rata 1: Old Boys (Pieksämäki) - CC Northern lights (Ranua) 4-6
  • Rata 2: CC Burma (Hyvinkää) - s.w.a.g team (Kangasniemi) 4-6
  • Rata 3: Liukumiinat (Helsinki) - After Fifty (Joensuu) 3-6
  • Rata 4: Curling Ranua (Ranua) - Sex Time (Helsinki) 1-12
  • Rata 5: Jussi UPN (Hyvinkää) - Hurlicurling (Vantaa) 7-1
  • Rata 6: Vajotus (Joensuu) - Hupaajat (Hyvinkää) 2-6
16.04.2010 17.00
  • Rata 1: Siegrist (SUI) - Ship It (Hyvinkää) 6-3
  • Rata 2: Mc Fox (Hyvinkää) - Round Robins (Helsinki) 2-6
  • Rata 3: Albatross Team (Kaliningrad RUS) - Las Palmas (Helsinki) 11-3
  • Rata 4: Hestra Team (Hyvinkää) - Kamelit (Hyvinkää) 1-9
  • Rata 5: Curling Club Paradise (Monsano - Ancona ITA) - Copperhill CC (Turku) 3-5
  • Rata 6: Rocks´n´roll (Hyvinkää) - Fiina Curling (Hyvinkää) 6-5
16.04.2010 19.00
  • Rata 1: Amatörföreningen (Stockholm SWE) - VHCC (Vantaa) 10-6
  • Rata 2: CC Loimaa (Loimaa) - Jäiset (Hyvinkää) 2-7
  • Rata 3: Team Trombi (Pieksämäki) - wuhaa! (Hyvinkää) 9-1
  • Rata 4: Ucc.elit (Vantaa) - Rantamäki (Helsinki) 7-6
  • Rata 5: Snowflakes (Hyvinkää) - LS-Curling (Tampere) 5-2
  • Rata 6: CC Korkeasääri (Helsinki) - Jääkausi (Hyvinkää) 9-1
16.04.2010 21.00
  • Rata 1: Jussi UPN (Hyvinkää) - Vajotus (Joensuu) 8-0
  • Rata 2: Hurlicurling (Vantaa) - Hupaajat (Hyvinkää) 0-6
  • Rata 3: Old Boys (Pieksämäki) - CC Burma (Hyvinkää) 3-5
  • Rata 4: CC Northern lights (Ranua) - s.w.a.g team (Kangasniemi) 3-8
  • Rata 5: Liukumiinat (Helsinki) - Curling Ranua (Ranua) 9-2
  • Rata 6: After Fifty (Joensuu) - Sex Time (Helsinki) 5-1
17.04.2010 08.00
  • Rata 1: Snowflakes (Hyvinkää) - Jääkausi (Hyvinkää) 6-2
  • Rata 2: CC Korkeasääri (Helsinki) - LS-Curling (Tampere) 9-1
  • Rata 3: Amatörföreningen (Stockholm SWE) - Jäiset (Hyvinkää) 3-5
  • Rata 4: CC Loimaa (Loimaa) - VHCC (Vantaa) 3-7
  • Rata 5: Team Trombi (Pieksämäki) - Rantamäki (Helsinki) 6-5
  • Rata 6: Ucc.elit (Vantaa) - wuhaa! (Hyvinkää) 9-1
17.04.2010 10.00
  • Rata 1: Curling Club Paradise (Monsano - Ancona ITA) - Fiina Curling (Hyvinkää) 2-10
  • Rata 2: Rocks´n´roll (Hyvinkää) - Copperhill CC (Turku) 7-4
  • Rata 3: Siegrist (SUI) - Round Robins (Helsinki) 9-2
  • Rata 4: Mc Fox (Hyvinkää) - Ship It (Hyvinkää) 2-6
  • Rata 5: Albatross Team (Kaliningrad RUS) - Kamelit (Hyvinkää) 6-8
  • Rata 6: Hestra Team (Hyvinkää) - Las Palmas (Helsinki) 11-3
17.04.2010 12.00
  • Rata 1: Liukumiinat (Helsinki) - Sex Time (Helsinki) 5-4
  • Rata 2: After Fifty (Joensuu) - Curling Ranua (Ranua) 7-1
  • Rata 3: Jussi UPN (Hyvinkää) - Hupaajat (Hyvinkää) 6-5
  • Rata 4: Hurlicurling (Vantaa) - Vajotus (Joensuu) 4-5
  • Rata 5: Old Boys (Pieksämäki) - s.w.a.g team (Kangasniemi) 6-1
  • Rata 6: CC Northern lights (Ranua) - CC Burma (Hyvinkää) 3-5
17.04.2010 14.00
  • Rata 1: Kamelit (Hyvinkää) - Hupaajat (Hyvinkää) 4-3
  • Rata 2: Rocks´n´roll (Hyvinkää) - Amatörföreningen (Stockholm SWE) 7-3
  • Rata 3: Siegrist (SUI) - Snowflakes (Hyvinkää) 7-2
  • Rata 4: Ucc.elit (Vantaa) - Albatross Team (Kaliningrad RUS) 6-4
  • Rata 5: CC Korkeasääri (Helsinki) - Round Robins (Helsinki) 3-4
  • Rata 6: Jäiset (Hyvinkää) - Liukumiinat (Helsinki) 11-8
17.04.2010 16.00
  • Rata 1: s.w.a.g team (Kangasniemi) - Team Trombi (Pieksämäki) 2-6
  • Rata 2: After Fifty (Joensuu) - Jussi UPN (Hyvinkää) 6-1
  • Rata 3: Copperhill CC (Turku) - VHCC (Vantaa) 4-8
  • Rata 4: CC Burma (Hyvinkää) - Mc Fox (Hyvinkää) 5-4
  • Rata 5: Vajotus (Joensuu) - Old Boys (Pieksämäki) 9-1
  • Rata 6: Hestra Team (Hyvinkää) - Sex Time (Helsinki) 3-6
18.04.2010 08.00
  • Rata 1: Siegrist (SUI) - Ucc.elit (Vantaa) 7-3
  • Rata 2: Jäiset (Hyvinkää) - Round Robins (Helsinki) 8-4
  • Rata 4: Kamelit (Hyvinkää) - Rocks´n´roll (Hyvinkää) 12-13
  • Rata 6: Team Trombi (Pieksämäki) - After Fifty (Joensuu) 4-6
18.04.2010 10.00
  • Rata 1: CC Northern lights (Ranua) - Jääkausi (Hyvinkää) 5-4
  • Rata 2: VHCC (Vantaa) - CC Burma (Hyvinkää) 6-2
  • Rata 3: Siegrist (SUI) - Rocks´n´roll (Hyvinkää) 7-6
  • Rata 4: Vajotus (Joensuu) - Sex Time (Helsinki) 0-7
  • Rata 5: Jäiset (Hyvinkää) - After Fifty (Joensuu) 6-2
  • Rata 6: wuhaa! (Hyvinkää) - CC Loimaa (Loimaa) 3-6
18.04.2010 13.00
  • Rata 1: Hurlicurling (Vantaa) - Curling Club Paradise (Monsano - Ancona ITA) 5-6
  • Rata 2: LS-Curling (Tampere) - Rantamäki (Helsinki) 2-8
  • Rata 3: VHCC (Vantaa) - Sex Time (Helsinki) 4-7
  • Rata 4: Siegrist (SUI) - Jäiset (Hyvinkää) 7-3
  • Rata 5: Fiina Curling (Hyvinkää) - Curling Ranua (Ranua) 0-1
  • Rata 6: Ship It (Hyvinkää) - Las Palmas (Helsinki) 9-2