Ruotsissa ratkotaan EM-joukkueita

By curling_admin, 14 March, 2003

Tämä viestiketju on siirretty curling.fi:n vanhalta foorumilta. Viestissä olevat linkit saattavat olla rikki.

Ketjun aloitti nimimerkki: aku

Ruotsissa pelataan tänä viikonloppuna EM-edustuksesta. Miesten kisaa pelataan Jönköpingissä:
http://www.jonkopingcurling.com/sm/

Naisten kisaa Östersundissa:
http://www.curling.se/Ostersund/

Vastaus nimimerkiltä: JeBa

(03/17/03 12:24:02)

Jep ja PeJa vei Carlsénia finaalissa 7-1... Tenni oli ehkä "hieman" yllättäen turnauksen kolmas!

...olihan tossa curlinglehdessä kyllä jotain juttuu noiden ruotsalaisten junnujen tasosta ;D

Vastaus nimimerkiltä: Steam

(03/17/03 17:19:48)

[quote='JeBa']Jep ja PeJa vei Carlsénia finaalissa 7-1... Tenni oli ehkä "hieman" yllättäen turnauksen kolmas!

...olihan tossa curlinglehdessä kyllä jotain juttuu noiden ruotsalaisten junnujen tasosta ;D[/quote]


Nääh, ihan paistejahan nuo, pyöriteltiin PM- kisoissa Tenniä ku pässiä narussa, eikä ollu pronssipelissä kaukana Carlsenikaan (tuosta en tiedä kumpaa Carsenia tässä tarkotetaan mutta minä tarkotan tätä junnu-Ericciä... Fenix is rising, rising HIGH!  ;D

Vastaus nimimerkiltä: aku

(03/17/03 17:42:54)

Finaalissa Pejalla oli siis vastassa Per Carlsén elikkä Ruotsin MM-edustusjoukkue. Tosin kyllä junnu-Carlsénkin oli tuolla kahdeksan sakissa.

Vastaus nimimerkiltä: JeBa

(03/17/03 18:16:23)

Jesh, huomasin tällä kertaa kyllä ajoissa, että kyseessä on nimenomaan Per Carlsén eikä Eric... tarkoitin tuolla junnumenestyksellä siis pelkästään tuota Daniel Tennin joukkueen huimaa suoritusta.

Tuntuu, että toistaiseksi Team Balestraa (E.Carlsén) on hehkutettu niin paljon, että toi Tenni on päässy vähän niinkuin puun takaa nousemaan kärkikahinoihin... siitä saattaa tulla ihan kohtuu kova joukkue, kunhan vaan valmentaja ei ois niin tiukkis ;D