Joensuun halli?
- Kirjaudu tai rekisteröidy kirjoittaaksesi kommentteja
9 June, 2002 - 19:36
Tämä viestiketju on siirretty curling.fi:n vanhalta foorumilta. Viestissä olevat linkit saattavat olla rikki.
Ketjun aloitti nimimerkki: akuMitenkäs etenee Joensuun uuden hallin suunnitelmat/rakennus? Joko kohta aletaan rakentamaan entisen (lumen painosta romahtaneen) hallin korvaajaa, jotta se saadaan ensi talveksi käytöön?
Vastaus nimimerkiltä: JeBa
(11/20/02 12:56:48)Nyt juurikin ennenkuin Akun alkuperäisestä viestistä on kulunut kokonainen puoli vuotta haluaisin esittää saman kysymyksen uudestaan: Siis miten Joensuussa halliprojektin kanssa menee?
Vastaus nimimerkiltä: ox05
(11/20/02 17:48:28)Joensuussa alkaa hallin hallinrakennus minä hetkenä hyvänsä. Kaikki on periaatteessa valmista ja kuoppa kaivetaan heti, kun tiedetään pvm milloin hallin pystytys urakoijan osalta alkaa ( vko 49 - ? ) Olemme sikäli aiataulussa, että tammikuussa on vielä mahdollisuus päästä jäälle täälläkin :) Tänäkin vuonna paikallissarjat pelataan!
Mika
Vastaus nimimerkiltä: rkolkki
(03/25/03 11:39:18)Nyt alkaa halli olla jäitä vaille pelikunnossa... lattioita tosin vielä naputellaan ;). Pelejä pelaillaan vielä huhtikuussa!
Vastaus nimimerkiltä: aku
(04/18/03 18:53:09)Miltäs on uusi jää vaikuttanut näin ensialkuun?
Vastaus nimimerkiltä: Kikka
(04/22/03 19:29:36)Me kävimme "koeponnistamassa" Joensuun hallin reilu viikko sitten. Hallissa oli melko kylmä ja tästä johtuen luisto oli määrikselle 2.60s-2.70s eli melko nihkeä. Pelasimme vain 2-radalla, mutta se tuntui ainakin yllättävän tasaiselta siihen nähden, ettei jään tekoon ole ilmeisesti tuhlattu liikaa aikaa.
Pelasimme Joen Flickoja vastaa näytösottelun, jota oli todistamassa SusirajaTV (ihan totta - siellä on sen niminen paikallis-tv) ja muutamia kymmeniä katsojia. Lisäksi avajaiset saivat hyvin tilaa Karjalaisessa, joten Mika (?) on hoitanut PR-asiat mallikkaasti. Olihan kaupungin silmäätekeville järjestetty oikein kokkaritkin!
